תחילת הדרך:  לתחום הבנייה הפרטית הגיע במקרה ב-1987, אז הקים את ביתו הפרטי. תוך כדי תהליך בנייה כבר החל לקבל פניות לביצוע עבודות קטנות וזמן קצר אחר כך החליט להתמקצע ולהיות קבלן רשום. את החברה בבעלותו הקים ב-1991 ומשנת 2005 מבצעת החברה ניהול פרויקטים בבנייה כולל פיקוח ובקרה אחר ביצועי בנייה של קבלנים, בהתאם לתקציב ולוחות זמנים מוגדרים מראש.

חברת שטרן הנדסה רשומה ברשם הקבלנים משנת 1993 בסיווג ג' 3 והיא בעלת הרשאה לביצוע עבודות הנדסה בנאיות בהיקף של עד 5000 מ"ר לפרויקט ובסיווג כספי של עד 15 מיליון שקל.

פרויקטים מעניינים: זאב החל כקבלן קטן ובמסגרת עבודותיו עסק בבניית מבנים גדולים ומורכבים וכן בבנייה מוסדית (בתי ספר, בתי כלא, יד לבנים, בנייני משרדים וכו').  כיום הוא עוסק כמפקח פרויקטים ומתמחה בבנייה מתקדמת בדגש על בידוד ודיוק מירבי.

אחד הפרויקטים הזכורים לו במיוחד הוא זה שביצע היה ב-2017. העבודה כללה בניית בית פרטי בסביון בהיקף של כ-550 מ"ר בנוי על מגרש בשטח של כ-4 דונם תוך עמידה בלוחות זמנים ותקציב מוגבל. היום בונה שטרן בית בסביון בהיקף של כ-480 מ"ר בנוי על מגרש בשטח של 2 דונם. "הבית היה מיועד להריסה וכעת נהפך לבית מפואר הכולל ביצוע בגימור גבוה בשילוב אלמנטים מהבנייה המתקדמת, כגון גג מרחף על כל שטח הבית ללא כל עמודים".

חבר טוב מהענף: האדריכל מושיק חדידה, "מתכנן ברמה גבוהה שמצליח לתכנן פרויקטים גדולים תוך ירידה לפרטים הקטנים. נוח מאד לעבודה ברמת התקשורת מול כל המעורבים".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "בניית הבית הראשון שלי, היא שהכניסה אותי לתחום".

פעילות התנדבותית: "תורם לכמה עמותות שחלקן קשורות לבעלי חיים".

יעדים לעתיד: "ב-2019 הצטרף לחברה בני, יאיר שטרן, הנדסאי בניין המוסמך בבנייה מתקדמת, בנייה ירוקה ובניית שלדי פלדה. השאיפות של הן להעביר את השרביט לדור ההמשך".