תחילת הדרך:  אל תנועת המושבים הגיע לפני 17 שנה כאשר הקים את אגף הקרקעות והאגודות השיתופיות והוביל את הנושאים הקשורים לקרקעות ונדל"ן בהתיישבות המושבית. כמו-כן שימש יועץ משפטי ויו״ר אגף קרקעות ואגודות שיתופיות בתנועת המושבים. ב-2019, עם פרישת המזכ"ל הקודם מונה לממלא מקום המזכ"ל ובמרס 2021 נבחר על-ידי ועידת תנועת המושבים למזכ"ל התנועה.

בתנועת המושבים חברים כ-350 מושבים מכפר יובל בצפון ועד פראן בערבה. התנועה מקדמת את סדר היום של המרחב הכפרי מול השלטון המרכזי ומהווה כתובת עבור המושבים בכל הסוגיות שהאגודה עוסקת כחקלאות, תרבות, תקשורת חברה וקהילה. מטרת התנועה היא לשמר את המושב כישוב חקלאי מתוכנן המבוסס על חקלאות ותיירות כפרית כנכס אסטרטגי בתחום המזון והקרקעות לשנים הבאות לישראל.

פרויקטים מעניינים: עמית הוביל את תחום הקרקעות והאגודות שיתופיות בתנועת המושבים. בין השאר הוביל את מאבקי המושבים בוותמ״ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור), שניסתה להפקיע שטחים חקלאיים מידי המרחב הכפרי לטובת בנייה עירונית ומאבקים בנושאים אלה כעדכון תמ״א 35 והגדלת הצפיפות במרחב הכפרי. לצד זאת הוביל את הסכמי החכירה בין המושבים לרשות מקרקעי ישראל, במסגרתם אישרה המדינה לראשונה מאז קום המדינה את החתמת בעלי נחלות על חוזי חכירה לדורות ואפשרות לרישום הנחלה בטאבו.

בשנה שעברה חגגה התנועה 100 להיווסדו של מושב העובדים הראשון בישראל, מושב נהלל. לרגל המאורע התאימה התנועה את תקנון האגודה למציאות החדשה של שנת 2021. עמית: "יצרנו כלי ניהולי מודרני לניהול מערכת היחסים בין החברים. כמו-כן בשיתוף מכון המחקר 'יסודות', יצרנו תוכנית אסטרטגית שמסמנת את דמותו של המושב החדש המבוסס על ארבעה עקרונות מרכזים: חקלאות פרטית, חיזוק המשק המשפחתי, חיזוק העסקים והתיירות הכפרית, לצד הקמה ופיתוח של אזורי תעסוקה קטנים וחקלאות משותפת בתוך המושבים. המטרה שלנו היא למצב את המושב כנכס אסטרטגי לאומי המייצר שתי תועלות מרכזיות, של ייצור מזון ושמירת הקרקעות לדורות הבאים".

אדם שהשפיע מאוד:  אביו, מאיר יפרח. "איש ציבור, מזכיר גידול למגדלי ירקות שנשא במגוון תפקידים ציבוריים. ממנו שאבתי השראה ושליחות עבור המרחב הכפרי".

שני חברים טובים מהענף: "שי חג'ג', יו"ר מרכז השלטון האזורי וניר מאיר, מזכיר התנועה הקיבוצית. הם שני שותפי המרכזיים לטובת קידום המרחב הכפרי".

יעדים לעתיד: "להמשיך להיות בתפקידים משמעותיים עבור המרחב הכפרי ועבור ישראל".