תחילת הדרך: יוסי כהן שימש בתפקידים בכירים בתחום השיווק והמכירות, ניהל מחלקות עסקיות בתחום התקשורת וההייטק ומחזיק בניסיון רב בייזום וקידום תהליכים בתחום הנדל”ן בישראל.

לפני כ-8 שנים הגיע לעיר חיפה בה מעולם לא ביקר, הסתכל על העיר והבין שטמון בה פוטנציאל אדיר בהתחדשות השכונות הוותיקות של העיר ובעיקר בשכונות הישנות על קו החוף. באותו זמן יזמים רבים לא האמינו בחיפה ולא הגיעו אליה. חברת 'נקסט אורבן התחדשות עירונית' שהוקמה ב-2014, צמחה מתוך ההבנה הזו. "על ספסל בשכונת שער העלייה ברחוב הרותם על קו החוף של חיפה, נולד חלום שנקרא 'נקסט אורבן' שהפך למציאות".

כיום החברה יוזמת 13 מתחמי פינוי בינוי ברחבי העיר חיפה בהיקף של למעלה מ-8,500 יח"ד במתחמי השיכונים הישנים של חיפה וכ-2,000 בתי אב. לפני כשנה ביצעה החברה מהלך אסטרטגי כאשר משפחת היהלומנים ויזמי הנדל"ן כוזהינוף, בעלי חברת בראשית, נכנסה כשותפה בחברה בהיקף השקעה שנאמד בכמיליארד שקלים, בעקבותיו הפכה נקסט אורבן לאחת מהחברות המובילות בתחום.

פרויקטים מעניינים: החברה בונה מספר פרויקטים ובהם מתחם הפלמ"ח ברוממה הישנה (288 יחידות דיור חדשות), מתחם צבר שקמה ברוממה הישנה (495 יח"ד).

כמו-כן בונה החברת את מתחם הרותם בשכונת שער העלייה על קו החוף של חיפה. "המתחם הולך להיות 'גיים צ'אנג'ר' של העיר, כולל פינוי של מעל 1,000 דירות ישנות ובניית שכונה חדשה הכוללת כ-5,000 דירות חדשות בשילוב של בנייה גבוהה ומרקמית, רצועות מסחר, ריאות ירוקות, תשתיות חדשות וחיבור של השכונה עם גשר להולכי רגל לים ולפארק הכט".

מתחם נוף בראשית (פייזר) בשכונת נווה שאנן  – "מדובר במתחם הכולל 104 דירות ישנות ב-4 מבני רכבת. במקומם מתוכנן מתחם הכולל 448 יחידות דיור בשלושה מגדלים בשילוב בנייה מרקמית, שטחי מסחר ומבני ציבור המשתלבים עם פארק צמוד. המתחם הולך לשנות את השכונה מקצה לקצה".

אדם שהשפיע מאוד: "הבת שלי ליאור. בסופי שבוע הייתה מגיעה אלינו ובדרך על כביש החוף לחיפה הייתה רואה מנופים מתנוססים בטירת הכרמל והייתה שואלת אותי האם זה חלק מחיפה. כשעניתי לה שלא, אז שאלה אותי בתמימות, 'אבא אז למה רק פה יש מנופים ובחיפה לא?'. השאלה הזו גרמה לי להבין שהגענו לעיר עם פוטנציאל בלתי ממומש וזה ללא ספק הוביל אותי להשקעה בעיר חיפה".

שני חברים טובים מהענף:  צחי דידי, מנכ"ל יוסי אברהמי ואיתן צור, מנכ"ל מרכז הבניה הישראלי

אירוע שהשפיע על הקריירה: "החלטת עיריית חיפה להגבלת התמורות בפינוי בינוי ל-12 מ"ר בלבד. החלטה זו הובילה לאירוע יוצא דופן שבו החתמנו בפחות מ-45 יום 755 הסכמי פינוי בינוי בעיר. מהלך שקיצר תהליכים בכ-5 שנים בערך והוביל לכניסת משפחת כוזהינוף לשותפות בחברה".

פעילות התנדבותית: חבר באגודת ידידי בית החולים בני ציון, תומך באגודות הספורט בעיר חיפה ובמחלקות ילדים והנשים בעיר.

יעדים לעתיד: "הוצאת הפרויקטים המקודמים על-ידי החברה לפועל והפיכת העיר חיפה וקו החוף שלה לריביירה של ישראל".