תחילת הדרך:  החל את עבודתו כמדריך חברתי בכפר הנוער 'כפר בתיה' רעננה. בהמשך עבד כראש מטה שר המדע והטכנולוגיה ולאחר מכן מונה לתפקיד מנכ"ל החברה הכלכלית קריית ארבע חברון, בה היה אחראי בין היתר על הפיתוח והבנייה של האזור לטובת התושבים וגידול התיירות באזור. לפני כחודש מונה ליו"ר הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה זמורה אשר אחראית על אזור קריית בילו, מזכרת בתיה, קריית עקרון ובני עיש. כמו-כן משמש ממלא מקום מנכ"ל החברה הכלכלית כפר יונה.

פרויקטים מעניינים: כמנכ"ל החברה הכלכלית קריית ארבע, יזם אלון את בניית שכונת "נופי כרמים" הכוללת כ-100 יחידות דיור.

אלון נכנס לתפקידו בתקופה שהחברה הכלכלית קריית ארבע הייתה במצב קשה עם מחזור של כמיליון שקל בלבד, גרעון מצטבר של כשישה מיליון, נושים ותביעות משפטיות לרוב. לאחר עבודה מאומצת שנמשכה כשש שנים הצליח לשפר את מצב החברה שסגרה מחזור של כ-45 מיליון שקל ורווח נקי מצטבר של כ-3.5 מיליון שקלים. כמו-כן במהלך כהונתו קידם את פיתוחה ושגשוגה של קריית ארבע מבחינת בינוי ופיתוח, תעשיה, מסחר ותעסוקה והספיק גם להכין תוכנית אב לתיירות.

אדם שהשפיע מאוד: "חמי, אהרן עובד ז"ל. היה איש ניהול מצוין עם ידע עצום. שיטות הניהול שלו וההשכלה רחבת האופקים שהייתה לו עוזרים לי להיות אדם ומנהל טוב יותר".

שני חברים טובים מהענף: "צביקה פוקס ורן ינאי – בעלים ומנכ"ל חברת צ.פ, איתם בניתי את השכונה בעיר האבות. כמו-כן ערן רולס – יו"ר מרכז הבנייה הישראלי אשר נחשב לאוטוריטה בתחום הנדל"ן ודואג לנו ללמידה מתמדת של התחום, כעיר הנדלן באילת ובירושלים".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "אחי התאום, אייל יוניאן ז"ל נהרג לפני 25 שנה במסגרת שירותו הצבאי בחטיבת הצנחנים מאז הבנתי שעלינו לנצל את החיים שלנו לטובת דברים טובים יותר ומאז אני משרת בתפקידים ציבוריים שמקדמים את מדינת ישראל.

פעילות התנדבותית: חבר מליאה מועצה אזורית נחל שורק וחלוקת מזון לנזקקים באופן קבוע.

יעדים לעתיד: "לסייע בפיתוח וקידום מדינת ישראל בכל תפקיד אותו אעשה בתחומי הנדל"ן, הפיתוח ובכל התחומים בהם אני פועל".