תחילת הדרך: את תחילת דרכה החלה בחטיבת הביניים בשיעורי שרטוט טכני. כבר אז המורה שלה זיהתה את יכולותיה לראות מודלים ולפשט אותם, וסייעה לה לפתח זאת לטכניקות ביצוע. את לימודי התעודה, י"ג, י"ד, סיימה רונית בהצטיינות בתחום הנדסת בניין ומשם המשיכה את דרכה והתגייסה לצבא ליחידה 8200 ובמשך 17 שנה עסקה בתחום הבנייה, החל משלב האפיון, התכנון, הביצוע והמסירה ללקוח.

בשנת 2016 השתחררה בדרגת רב- סרן ועברה לעבוד במגזר הפרטי בחברת בנייה בתחום המכרזים. כשלוש שנים אחר כך החליטה שהגיע הזמן לצאת לדרך עצמאית. מתוך אהבתה והיכולת להסתכלות על כל הפרויקט מתחילתו ועד סופו הקימה את חברת 'רונית שגיב פיקוח וניהול פרויקטים', והיא נותנת מענה ללקוחות כמתכננת, מנהלת ומפקחת על פרויקטים מורכבים ומאתגרים.

פרויקטים מעניינים: רונית מנהלת ומפקחת על פרויקטים מסחריים, ציבוריים ופרטיים. במסגרת תפקידה היא מנהלת ומפקחת על פרויקטים רבים בהסתכלות רחבה בהיבט הכללי והנקודתי, לרבות ירידה לפרטים תוך שיתוף פעולה מלא בין צוות התכנון וצוותי הביצוע.

דוגמא טובה לכך הוא פרויקט שיפוץ ותוספת בנייה של לקוח בראש העין שבוצע ללא ניהול ופיקוח בנייה כך שהלקוח מצא עצמו מתעכב עם קבלת הבית מהקבלן. בהמלצת האדריכל שליווה את הפרויקט נכנסה רונית לתמונה וביצעה סנכרון מלא בין הצוות המתכנן לקבלן המבצע, לרבות תיאום בין ספקים, שימת תשומת לב לביצוע, פינישים ברמה הגבוהה ביותר וקבלת טופס 4.

דוגמא נוספת זה פרויקט שיפוץ אולם אירועים בראשון לציון והסבתו לאקדמיה לנינג'ה. שם רונית ניהלה ופיקחה על עבודות הביצוע.

אדם שהשפיע מאוד: יעקב בן ששון ,המפקד שהפך למנטור ולחבר והעניק לה המון השראה, ביטחון וידע שבזכותו ניפצה את תקרת הזכוכית שאישה יכולה ומסוגלת לתרום המון לעבודה ולהתנהלות בשטח בתחום הבנייה.

שני חברים טובים מהענף: עובדת בשיתוף פעולה עם מפקחים ממועדון מפקחי הבנייה, אדריכלים, מעצבי פנים וקבלנים.

אירוע שהשפיע על הקריירה: מגיפת הקורונה שפרצה לפני כשנתיים וחצי. אם עד אז רונית עסקה יותר בניהול ופיקוח במגזר המסחרי והציבורי, הקורונה אפשרה לה לתת מענה גם במגזר הפרטי.

יעדים לעתיד: "אני שואפת להטמיע ולשנות את תהליכי התכנון והביצוע כך שהפרויקט יהיה סגור ופתור סופית לרבות כלל תיאום המערכות טרם תחילת העבודה בשטח".