תחילת הדרך: את צעדיו הראשונים החל אורון בבניין מיד עם השחרור כאשר אביו, שהיה בזמנו יזם וקבלן, שילב אותו בעבודה. על אף נקודת הפתיחה הטובה, אורון לא התמיד בעבודה וכמו לא מעט צעירים באותה תקופה התפזר ובמשך מספר שנים עסק בתחומים שונים. לענף הבנייה חזר ב-2011. אז השתלב בחברה ששיווקה תבניות לבנייה בשיטת ICF (תבניות מבודדות ליציקת בטון). תוך זמן קצר נוצר צורך להכשיר קבלנים ליישום השיטה באתרי הבנייה והוא הפך מדריך לקבלנים ובהמשך ליווה גם אנשי בנייה פרטיים. הדרך משם לפיקוח הייתה קצרה, אך לא פשוטה.  עד שנכנס לו הפרויקט הראשון כעצמאי עבד כפועל לצד קבלן אינסטלציה שביצע עבודות בווילות. דרך העבודה זו למד המון וכמפקח בניין החל לעסוק ב-2014 . הפרויקט הראשון הסתיים בהצלחה רבה.

היום חברת 'אורון ניהול פרויקטים ופיקוח בניה' מתמחה בבניית וילות באזור השרון וצפון תל אביב וכן בבנייה רוויה בפרויקטים לחיזוק מבנים, תמ"א 38. על החברה מנצח אורון רייטר לצד ניר אבנון, שהצטרף לחברה ב-2019.

פרויקטים מעניינים: אורון זוכר שני פרויקטים משמעותיים מאוד עבורו. האחד, קומפלקס של 4 בתים בפרדסיה. פרויקט בהיקף של כ-1,200 מ"ר בנוי שכלל בנייה של ארבעה צמודי קרקע בני שתי קומות כל אחד, מרתף וחניון משותף לכל הקומפלקס. "מעבר להיותו אחד הפרויקטים הראשונים, הפרויקט היה מורכב ברמת הפיתוח והתכנון ודרש גם חשיבה יצירתית ומתן פתרונות לטופוגרפיה לא שגרתית".

הפרויקט השני – פרויקט  תמ"א 38 בהדר יוסף בתל אביב שכלל הוספת חניון תת קרקעי, 3 דירות בקרקע, תוספות של חדר, ממ"ד ומרפסות ל-24 יחידות דיור קיימות, ותוספת 2 קומות חדשות בבניין עבור דירות פנטהאוז. "הגעתי ללא ניסיון קודם בבנייה רוויה או תמ"א לתפקיד מפקח מטעם היזם והפרויקט הזה היווה עבורי 'בית ספר לחיים'".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "לקח לי זמן רב עד שהכנסתי פרויקט ראשון כעצמאי. בתקופה הזו אשתי לחצה עליי לחזור להיות שכיר, אך אני התעקשתי להמשיך בדרכי. היום אני חושב שזו אחת ההחלטות החשובות שעשיתי".

אדם שהשפיע מאוד:  אבא שלי, דני רייטר. אני זוכר בתור בחור צעיר איך הוא היה מגיע לאתר וכולם היו נעמדים דום, מאוד כיבדו אותו והוא לא היה מוכן שיעגלו פינות. זה מלווה אותי עד היום".

שני חברים טובים מהענף: נדב משה – בעלים של החברה הישראלית להשבחת מבנים וניר אבנון – מפקח בניה ויד ימיני.

יעדים לעתיד: להמשיך ולהתפתח בענף, להתמקצע עוד ועוד ולהתמצב כחברת פיקוח וניהול מובילה בתחומה.