תחילת הדרך: את ניסיונו המקצועי רכש בגיל צעיר עוד כשסייר עם אביו באתרי הבנייה שלו ובחופשות בית הספר יסודי עבד באתרי הבנייה, "כחינוך, לא מתוך צורך", הוא מדגיש. כשבגר למד  שרטוט בבית ספר 'אורט טכניקום' בגבעתיים.
בשנת 1994 חזר ולמד יחד עם אחיו לימודי הנדסאי בניין במכללת אורט טכניקום. תוך כדי הלימודים השניים כבר הקימו חברה משפחתית לבנייה, אך במקביל החל לימודי רפואה סינית, מסלול של ארבע שנים. שם גם הכיר את מיכל בת זוגתו ויחדיו החליטו להתגורר בישוב כנף. אף שהתאקלם בצפון, הפך לקבלן עצמאי ועסק בין היתר בבניית בתי עץ, ניהול וביצוע פרויקטים, לאחר כשנתיים הצטרף לאחיו הצעיר באוסטרליה. ושם עסקו בעיקר בשיפוץ בתי מלון ובנייה של חנויות במרכזי קניות. ב-2012 חזר ארצה לביתו בכנף ומאז עוסק בניהול ביצוע של פרויקטים בבנייה בעיקר במגזר הפרטי, בתי מלון ומשרדים.

פרויקטים מעניינים: שי מאמין שהצלחה של פרויקט נמדדת ברמת התכנון שלו. באוסטרליה ביצע שיפוצים לבתי מלון, אחד מהם היה מבנה בין 14 קומות עם 214 חדרים. לאחר תכנון מפורט ושיפוץ שני חדרים לדוגמא, ביצעו את הפרויקט ב-17 שבועות. "עבדנו בדרוג על שלוש קומות במקביל, כלומר כל שבוע לקחנו קומה ומסרנו קומה, כך שהמלון המשיך לעבוד ב80% תפוסה לכל משך הפרויקט".
פרויקט מעניין נוסף פרויקט המשרדים של חברת ARTLIST בקיבוץ אפיקים. "שם נעשה תכנון ועיצוב מיוחדים עם שימוש בחומרים שונים ומגוונים".

אנשים שהשפיעו עלי: "הראשון הוא אבי, שעד היום משמש מנהל פרויקטים. עצם נוכחותו התוותה עבורי את הדרך וממנו למדתי המון לאורך השנים. אני באמת מאמין שניתן ללמוד מכל אדם שפוגשים וכאלה היו לי רבים לאורך הדרך ועדיין יש".

חברים טובים מהענף: "בעיקר האנשים- קולגות , קבלני המשנה שאני עובד איתם ביום יום".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "אני חושב שאופן ביצוע פרויקט שיפוץ בית המלון באוסטרליה לימד אותי המון על השפעת תכנון מפורט על אופן התנהלות פרויקטים ופרץ לי גבולות בנוגע לניהול זמן. נוסף על כך, אני גר ועובד בעיקר ברמת הגולן ותקציב הבנייה באזורנו לא גבוה בלשון המעטה, כאשר הבית משמש קודם כל קורת גג והאלמנט העיצובי פחות בא לידי ביטוי. מגיעות אליי גם הרבה משפחות שהתקציב שלהן דל ביותר, כך שכל בית כזה שאני מצליח להוציא לפועל ולסיים עבור המשפחות, מבחינתי הוא השליחות שלי".

פעילות התנדבותית: מתנדב בקהילה בישוב כנף בו הוא מתגורר, בכל הקשור בתחום הבנייה – שם הוא מצא את מקומות הטבעי ומצליח לתרום את חלקו בצורה הטובה ביותר.