תחילת הדרך: לאחר שסיים את לימודיו ב-1995, השתלב בחברת הבנייה 'אורנים לבניה ופיתוח' שבנתה וניהלה את המרכזים המסחריים ותחנות הדלק של חברת 'אלון'. בהמשך מונה למנהל פרויקטים בכיר בחברת 'בסט ייזום ובנייה'. הוא החל כמהנדס ביצוע בפרויקט ענק בראשון לציון והתקדם בהדרגה ושימש מנהל פרויקטים, מנהל מגה פרויקטים, עד שמונה למהנדס ראשי של חטיבת המגורים בקבוצת בסט. סך הכל עבד בבסט 11 שנה במהלכן היה אחראי על ניהול שבעה מגדלי מגורים, ליווי כל הפרויקטים ומעקב וניהול כל הצוותים. כמו-כן היה אחראי על ניהול בניית בניין 'טופז' בחיפה – מבנה משרדים בהיקף שלש כ-20,000 מ"ר בנוי; מנהל פרויקט מרכז סמינרים ליאו בק בחיפה, מעונות סטודנטים בעפולה, ניהול בניין משכן לאומנויות באוניברסיטת חיפה ומנהל פרויקטים יוקרתיים למגורים.

בשנת 2009 יצא למשך שנה לרומניה כנותן שירות לחברת 'אורתם סהר', מתוך מטרה להקים חברת בנייה שתהא אמונה לבנייה של כ-40 פרויקטים. בסיום הפרויקט חזר ארצה ישירות לקבוצת בסט למשך שנה נוספת. ב-2010 עבר לחברת 'מנורה איזו אהרון' בחיפה ושימש מנהל במשך שלוש שנים מנהל אזור. ב-2013 פתח עם שני שותפים את חברת C2P, אחת מהחברות החלוצות המשלבת טכנולוגיות BIM ומתמקדת בניהול תכנון באמצעים טכנולוגים וכלים מתקדמים. מודל ה-BIM שפיתחו מאפשר המחשה תלת ממדית של פרויקט. ב-2018 עד תקופת הקורונה, שהה ביוון ושימש מהנדס ראשי של קבוצת משקיעים בחו"ל,  ובמקביל הקים את החברה שבבעלותו, 'מ.ו שירותי הנדסה', המעניקה שירותי ניהול ופיקוח פרויקטים.

פרויקטים מעניינים: פרויקטים מעניינים: פיקוח על פרויקט מעונות סטודנטים בתל חי- קריית שמונה: בניין של חברת 'ברזילי מור' הכולל 17,000 מ"ר ו- 316 יח"ד בשטח של כ-18 מ"ר כל יחידה. "בניין מעניין מאד שאמור להסתיים באוקטובר הקרוב".

וילה יוקרתית בקיסריה. מוניר היה אחראי על ניהול ופיקוח הקמת הווילה באמצעות קבלני משנה. "מדובר באחד הפרויקטים שזכו להיכנס למגזיני עיצוב מובילים. וילה בשטח של כ-700 מ"ר הממוקמת על מגרש בשטח של שני דונם, בת שלוש קומות וחמישה חדרים ומתוכם שלוש סוויטות. הבית עוצב על-ידי האדריכל ינאי פרישר-גוטמן והוא מאופיין ברמת גימורים גבוהה הכולל חזית הפונה לנוף עם בריכת אינפיניטי ענקית המסתיימת בקו אופקי של אגם, בשילוב גינון טרופי. הבית עוצב עם ויטרינות ענק המאפשרות לנוף להיכנס ולהיות חלק מעיצוב הפנים המאפיין את הבית".

אירוע שהשפיע על הקריירה:  "תאונת דרכים קשה שעברתי כשהייתי רכוב על אופנוע בשנת 1997. לאחר התאונה עברתי החלמה ושיקום ממושך שנמשך שנה שלמה ובעקבותיה עברתי לעבוד בצפון".

יעדים לעתיד: "להמשיך לגדל את המשפחה, לדאוג לבריאות שלהם, לעתיד שלהם וליהנות מהחיים".