תחילת הדרך: יאיר הוא דור שלישי למשפחת קבלנים. כבר בילדותו בילה שעות ארוכות באתרי בנייה ולמד את העבודה מלמטה. בשנת 2006 עשה צעד דרמטי בנוף משפחתו כשהקים את קבוצת לאונרדו שבבעלותו.

נכון להיום קבוצת לאונרדו היא קבוצה יזמית ומבצעת של מאות פרויקטים נדלניים. הקבוצה היא גם קבלן בסיווג ג'-5, סיווג קבלני בלתי מוגבל מטעם רשם הקבלנים, חברה בהתאחדות בוני הארץ מאז 2008 וחברים קבועים בדירוג החברות המובילות של דאן אנד ברדסטריט. מכאן הקבוצה גם מבצעת פרויקטים עבור חברות נדל"ן מהגדולות במשק.

פרויקטים מעניינים: החברה בונה ויזמת מעל 1,000 יחידות דיור באזורי ביקוש במרכז הארץ, כל הפרויקטים מתאפיינים בדיוק ויוקרה תכנונית ובאיכות בנייה ושירות.

אחד הפרויקטים שביצעה החברה הוא ברחוב גורדון 31 בשכונת בורוכוב בגבעתיים בתכנון האדריכל גידי בר -אוריין. הפרויקט כולל 22 יחידות דיור בנות 4-6 חדרים, פנטהאוזים ודירות גן.

פרויקט נוסף שביצעה הקבוצה הוא ברחוב גבע 4 בלב גבעתיים בתכנון אליאב אדריכלים. הפרויקט כולל 43 יחידות דיור בתמהיל דירות בנות 3-5 חדרים, פנטהאוזים ענקיים ודירות גן מפנקות בסטנדרט בנייה גבוה.

אדם מהענף שהשפיע מאד: סבא, מרדכי מרק, "סבא הוא היזם והקבלן הראשון במשפחה ששרד את אושוויץ, הגיע ארצה חסר כל והקים משפחה לתפארת וחברת בנייה הפועלת כבר מעל 50 שנה".

שני חברים טובים מהענף: "סחף כהן, חבר כמו אח, שותף מתחילת הדרך ומנכ"ל הקבוצה ועו"ד איתי שלוש".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "החלטה אסטרטגית שנתקבלה לפני למעלה מ-16 שנה לפתוח את קבוצת לאונרדו ביחד עם סחף כהן ולהקים אותה מ 0 במקום ללכת בדרך הקלה ולהצטרף לחברה משפחתית קיימת

יעדים לעתיד: "להמשיך לבנות את הארץ ולהעניק עתיד טוב יותר לנו ולדורות הבאים"