תחילת הדרך:  מירי החלה את דרכה ב-2000 במינהל ההנדסה בעיריית תל אביב. אז הפך המינהל מרכז מידע לזכויות בנייה שעסק בין השאר בהיטלי השבחה, מתן זכויות לבנייה ופתיחת תיקי מידע. במסגרת עבודתה הנחתה עובדים והשתתפה בבניית מערכות מידע באתר העירייה. העבודה במינהל היא שהניעה אותה להרחיב אופקים ולהעשיר את הידע בלימודי שרטוט אדריכלי, ניהול מו"מ, ניהול כלכלי, תכנון ערים והיטלי השבחה וניהול ופיקוח בבנייה.

ב-2010 עברה לנהריה וב-2013 הקימה את המשרד "בשביל הבית שלך". כיום, עם ניסיון רב שנים היא משמשת מפקחת בנייה מוסמכת ומנהלת פרויקטים בעלת ניסיון רב שנים בעבודה מול גופים ממשלתיים ועיריות, ומומחית במתן חוות דעת לתיקי מידע רישוי בנייה ורישוי עסקים.

המשרד שבבעלותה מטפל בין היתר בכל הקשור לבירוקרטיה החל מהוצאת אישורים, בדיקת חוקיות ותקינות הנכס, בדיקת זכויות בנייה יסודיות, ייעוץ בקריאת תוכניות בנייה, טיפול מונע בבנייה לא חוקית ומציאת פתרונות יצירתיים, כולל עבודה מול הרשויות בהוצאת היתרי בנייה. בין היתר היא עובדת כעצמאית באגף הנכסים של עיריית תל אביב כבודקת תוכניות ומתן חו"ד לרישוי בנייה.

פרויקטים מעניינים: "המון אנשים לא יודעים דברים הקשורים לתחום הבנייה וכמי שמגיעה מהצד השני, לאחר שראיתי מה אנשים חווים ואת הטעויות שעושים, החלטתי שעם כל הידע והמקצועיות שלי אני רוצה לעזור לאנשים בעיקר בענייני אדמיניסטרציה".

במסגרת עבודתה מבצעת מירי את כל הבדיקות הנחוצות טרם הבנייה ורכישת נכס כגון צילום תוכניות, הסבר ללקוח מתי ובאילו תנאים ניתן להרחיב את ביתו, בדיקות זכויות בנייה בנכס, בדיקות רגולטוריות נוספות וייעוץ כלכלי מבחינת שווי וכדאיות הבנייה.

אחת העבודות המשמעותיות שביצעה היה פרויקט בתל אביב לבניית 17 דירות, אז הוציאה תוך זמן קצר תעודת גמר – טופס 4 ליזם, לאחר שמשך שנים הסתבך מול הרשויות. במקרה אחר, סייעה ללקוח שביקש לקנות דירה כשמצאה שהנכס המיועד שימש מחסן במרתף הבניין ולכן אינו חוקי.

אדם שהשפיע מאוד: "אבא שלי, אברהם גלברט ז"ל. היה הנדסאי בניין המון שנים ואני בין היתר המשכתי את דרכו".

חבר טוב מהענף:  מהנדס הבניין, אורן פורת

אירוע שהשפיע על הקריירה: "למינהל ההנדסה הגעתי בטעות בגיל 20, כדי להחליף מישהי שיצאה לחופשת לידה ומיד הבנתי שאני מאוהבת בתחום. העבודה במינהל היא שדחפה אותי ללמוד, להתמקצע ולעזור לאנשים".

פעילות התנדבותית: בעבר התנדבה בעיריית רמת גן כנותנת יעוץ לתושבי העיר שביקשו לבנות ולשפץ את ביתם.

יעדים לעתיד: "החלום שלי זה להקים חברה גדולה שתקרא 'גלברט את גלברט בע"מ', שתתן מעטפת כוללת של כל השירותים ללקוח במקום אחד".