תחילת הדרך:  בסיום לימודיו הציעו לו לעבוד בפיקוח בנייה וניהול פרויקטים, על אף שחשב שהוא עדיין לא מוכן לכך הוא הלך על ההצעה והחל לעבוד כשכיר בחברת ד.ר יסודות. כבר בתחילה "נזרק למים" וניהל 12 קוטג'ים ובהמשך כבר ניהל פרויקט לבנייה של 42 קוטג'ים בתל מונד. בסיום הפרויקט הפך עצמאי ומיד קיבל פרויקט לבנייה של 93 יחידות קוטג'ים, גם הם בתל מונד. משם המשיך כעצמאי וניהל פרויקטים לבתי יוקרה, מסחר ותעשייה.

בשנת 2000 הקים את החברה שבבעלותו וכיום הוא מעסיק ארבעה מפקחים ומנהלת משרד. החברה עוסקת בפיקוח וניהול פרויקטים של בתים פרטיים, וילות יוקרה ופרויקטים ציבוריים כבתי ספר, גני ילדים ובתי עלמין.

עופר הוא גם מעניק חוו"ד לבתי משפט בכל הקשור לליקויי בנייה, מורשה נגישות מתו"ס (מבנים תשתיות וסביבה) לכל מקום שנדרש בו אישור לקבלת היתר בנייה או טופס, ובעל רישיון להוצאת פסקי בוררות לסכסוכים בין בעלי מקצוע וסכסוכי דיירים.

פרויקטים מעניינים: עופר פיקח וניהל על פרויקטים ציבוריים רבים ומגוונים, בהם שיקום שוק פתח תקווה במודל שוק 'מחנה יהודה' בירושלים, פיקוח וניהול פרויקט בנייה של בית עלמין בראשון לציון בעל 4 מפלסים מתחת לקרקע, הקמת בתי עלמין נוספים באשקלון ונתיבות, ולהבדיל אלפי הבדלות – אולם שמחות בהיקף של כ-4,000 מ"ר בפרק זמן של 12 חודשים ופיקוח וניהול פרויקטים של מקוואות, מה שמחייב אותו ללמוד גם את הלכות הקמת מקווה.

אירוע שהשפיע על הקריירה: "ייעוץ שקיבלתי מהמנטור העסקי שלי ששינה לי את אופי הפעילות במשרד. עד אותו זמן התמקדתי בעיקר בפיקוח וניהול פרויקטים בתי יוקרה, פרויקטים שהגדרתי אותם 'פרויקטי נשמה', ופחות נמשכתי לפרויקטים ציבוריים.  הוא שינה לי את התפיסה, אחרי שהסביר לי כי "פרויקטי הנשמה" הללו אורכים זמן רב וההשקעה איתם רבה מאד, מכאן הציע לי להתמקד בציבורי ואכן, אם בעבר תמהיל הבנייה שלי התחלק ל-70% פרטי ו-30% ציבורי היום זה התהפך".

אדם שהשפיע מאוד:  "ההורים שלי מזל ואברהם, שחינכו אותי לאמביציה ויושרה;  המחנך שלי מהתיכון נחמיה ורדיגר, שעד היום אנחנו בקשר, תמיד האמין בי ותמך בי כל הדרך והמפקד שלי בצבא, עילם קוט. הגעתי כחייל מחוספס והוא פתח בפני את הדלת, נתן לי הזדמנות עד שבשחרור שלי קיבלתי אות מצטיין אלוף, ואת זה אני זוקף לזכותו".

שני חברים טובים מהענף: מפקחי הבנייה, אמיר זירד וליאור גל

פעילות התנדבותית: מתנדב במספר עמותות כגון העמותה לילדים עם צרכים מיוחדים ועמותה לחלוקת מזון לאנשים קשיי יכולת.

יעדים לעתיד: "שהילדים שלי ימשיכו את העסק שלי".