תחילת הדרך: לאחר סיום לימודיו השתלב כעו"ד במשרד 'גינדי כספי', עסק בנדל"ן והתמחה בתחום התחדשות עירונית. בהמשך שימש סמנכ"ל עסקי במשרד מילבאואר אדריכלים בתל אביב, המתמחה במגוון תחומי אדריכלות כמעונות סטודנטים, דיור בר השגה, התחדשות עירונית, מגורים, מתחמי שימור ומבני ציבור. צ'יקו ניהל את המשרד שמנה 25 אדריכלים ובמסגרת תפקידו היה אחראי לסגירת חוזים, ניהול עבודה וניהול יעדים מבחינה כספית. "עשיתי שם הכל מלבד תכנון הלכה למעשה. בכל תפקידי רכשתי כלים משפטיים, תכנוניים וניהוליים ובאתי עם ניסיון יזמי, כך שהכל התנקז לנקודה של הקמת המחלקה להתחדשות עירונית ביסודות איתנים".

ליסודות איתנים הגיע צ'יקו לפני כחצי שנה. אז הקים את המחלקה להתחדשות עירונית וכיום הוא אחראי על עסקאות של תמ"א 38 ופינוי בינוי – החל משלב איתור המתחם דרך בדיקתו, ניהול המו"מ וכלה בשלב מתן הצעה לדיירים, ניסוח חוזים משפטיים וניהול התכנון והביצוע.

פרויקטים מעניינים: צ'יקו מקדם היום בחברה פרויקט פינוי בינוי במועצה המקומית שלומי, הכולל הריסה של כ-200 יחידות דיור במבני רכבות בני 3-4 קומות ובנייה חדשה בהיקף של מעל 1000 יח"ד. "לעשות פרויקט של התחדשות עירונית בפריפריה מאד רחוקה כמו בישוב שלומי, הוא מאד מאתגר וכולל המון קשיים שאנו מתמודדים. החל מערכי קרקע נמוכים, תושבים שלא מכירים את "החיה" הזו שנקראת התחדשות עירונית וועדות מקצועיות שמתנהלות אחרת מאלו שבאזור המרכז. במכלול כל האתגרים חברת יסודות איתנים מובילה מיזם מהפכני בשלומי. מבחינתי מדובר במהלך שהוא ציוני. ללכת דווקא למקומות הללו, שנזנחים מאחור, ולקדם פרויקטים טובים שלא נופלים על אלה מאזור המרכז. אני מאמין בפיתוח הפריפריה ולכן החברה משקיעה הרבה אנרגיה משאבים וכסף לכך".

פרויקט נוסף הוא פרויקט פינוי בינוי בשכונת הדר יוסף בתל אביב, כשהוא מייצג את בעלי הזכויות. "זכיתי לראות פרויקט התחדשות עירונית שמתגשם, בפינוי של 40 יח"ד ובנייה של כ-200 דירות חדשות. החל משלב חתימות הדיירים עד שהפרויקט אוכלס. התהליך ארך זמן רב מאד וכלל קשיים רבים. זה הישג מבחינתי".

אדם שהשפיע מאד: "עו"ד זיו כספי, השותף שייסד את משרד גינדי כספי. אדם שפתח עבורי את הדלת והעניק לי תחושה אמיתית של בית וחיבוק אמיתי גם ברמה מקצועית וגם ברמה האישית, עד כי בחתונה שלי הוא קרא את אחת משבע הברכות. איש יקר לליבי. סופר מקצוען ויש מה ללמוד ממנו בכל תחום".

שני חברים טובים מהענף: עו"ד חן בן שושן (גולדפרב זליגמן), פלג יריב (מנכ"ל פ.א השקעות)

אירוע שהשפיע על הקריירה: "מקרה של אשה מבוגרת שלא רצתה לחתום על הסכם תמ"א הריסה בבניין שלה. היא נשארה אחרונה שלא חתמה ובכתה בפניי שכל חייה עברה בדירה הזו – שם פגשה את בעלה, שם גידלה את ילדיה ושם גם בעלה הלך לעולמו. היה קשה מאד להתמודד עם זה אך לבסוף, יום לאחר מכן, היא חייגה אלי וביקשה לחתום על ההסכם ולהתקדם בפרויקט".

פעילות התנדבותית: ליווי לוחם פוסט טראומטי בתוכנית 'חבל זוג' של שייטת 13. "זו תוכנית שהגתה יחידת השייטת מהצבא שמקשרת בין זוגות צוללים. לקחתי לוחם צה"ל שעבר פוסט טראומה, חווית לחימה לא נעימה ושירות מורכב ופעם בשבוע יוצאים להפלגות, במטרה להשכיח את הכאב, לדבר וליצור חוויות חדשות ומשותפות ולסייע עד כמה שניתן".

יעדים לעתיד: "המשך פיתוח המחלקה והחברה כך שתמשיך לצמוח ותהיה מהשחקנים המובילים בתחום התחדשות עירונית"