תחילת הדרך: יואב הוא דור שלישי לעוסקים בתחומי ההנדסה, הביצוע והייצור, אביו המהנדס והקבלן מנחם עמרני וסבו פסח רובינשטיין ז"ל. מציאות זו היא שהשפיעה עליו וקבעה עבורו את מסלול חייו. לאחר הצבא החל לימודי הנדסה בטכניון ובהמשך הוכשר בתחומים נוספים כגון ניהול עסקים וניהול פרויקטים. את הכשרתו המקצועית קיבל באגף ההנדסה של חברת גב-ים כמנהל פרויקטים. מי שהדריך וחנך אותו היה אבי יעקובוביץ, היום מנכ"ל חברת גב-ים.

את החברה בבעלותו הקים לפני 14 שנים והיא מעניקה אחריות מלאה לכל התהליך משלב הבדיקות הראשוניות, דרך בדיקות היתכנות, תכנון, רישוי, ניהול ופיקוח ועד תום שנת הבדק. בין לקוחות החברה ניתן למנות יזמי נדל"ן, קבלני בנייה, מוסדות, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות כלכליות, ארגונים, קרנות מימון, קבוצות רכישה, עמותות רוכשים, חברות היי טק ובונים פרטיים.

פרויקטים מעניינים:  בית אלביט מערכות בחיפה – שימש מנהל פרויקט. "מדובר בפרויקט מאתגר בגלל גודלו והיקף המורכבות ההנדסית של המבנה על כל מערכותיו, לצד ניהול אתגרי של המערכת מול מזמיני העבודה".

אחוזת נופים במודיעין – קבוצה שיזמה בנייה של כ-90 יחידות דיור ויואב שימש מנהל פרויקט. "השתמשנו ביכולות הניהול היזמי ושאר תחומי הידע, מתוך מטרה 'לנרמל' את מערכת היחסים בין השותפים לקבלת ההחלטות בין חברי הקבוצה לכדי פעולה כחברה יזמית מתוכננת".

אדם שהשפיע מאוד: "סבא והורי – מתוך הבנה מודעת ולא מודעת לידע הסמוי שהועבר אלינו במשך השנים והיום אנחנו מגלים אותו".

שני חברים טובים מהענף: סמנכ"ל ושותף באקרו נדל"ן, אמיר מלאך וסמנכ"ל הנדסה של אשדר, שחר אזרחי – אדריכל במקצועו, מנהל פרויקטים בכיר בחברת שפיר, ניר אנג'ל

אירוע שהשפיע על הקריירה:  "טיול בטאג' מהאל – מבנה מלפני 400 שנה שנבנה על ידי מלך כהוקרה לאשתו ומסמל בתוכו רגש שאוגד כל תחומי החיים. זו הוכחה שעם תרגום וביצוע נכונים של התבונה האנושית אפשר להגיע ליצירות פאר לדורות".

פעילות התנדבותית:  "מתנדב במשטרה ובעמותות".

יעדים לעתיד:  "ללמד ולחנך את ערך איכות הביצוע למרות ועל אף הלחץ הסביבתי לפשרות".