פרויקטים מעניינים: גלאם כראש עיר משקיע משאבים מרובים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. את ההישגים ניתן לראות בשנה האחרונה בה זכתה אשקלון במקום הראשון במחוז דרום בערים הגדולות עם ממוצע ציוני בגרות של 89.3. כמו-כן העיר נמצאת במקום הראשון במדינת ישראל בתעודת בגרות חברתית.

במקביל הושקעו בעיר תקציבים רבים בתחום התשתיות, בעיקר בתחבורה. אחד הפרויקטים הגדולים שראש העיר נאבק ובא לידי מימוש, הוא המחלף אשקלון צפון. כמו-כן בעיר הושקעו תשתיות רבות ברצועת החוף החל מפיתוח הטיילת ועד השקעה בשכונות הוותיקות. זאת לצד פיתוח העיר החדשה (קידום של 32,000 יחידות דיור במסגרת הסכמי גג, כ-15,000 בשלב הראשון).

לאחרונה החל פיתוח של פארק ההייטק בעיר שצפוי להיות הגדול בישראל וישמש כמרכז ידע, מחקר ופיתוח וחדשנות של החברות המובילות בתחומים אלו. כמו-כן העירייה החלה בהקמת פארק האקו-ספורט בלב שכונת אגמים בהשקעה של כ-110 מיליון שקל.  הפארק ישתרע על שטח של כ-600 דונם והוא מהווה חלק ממסדרון אקולוגי ממזרח למערב. בריכת החורף מהווה חלק ממערך הניקוז הטבעי בדרום העיר, הסובלת מבעיות הצפה כך שהפרויקט מנצל את מי הנגר של השכונות הקיימות ומתעל אותם.

"מיתוג העיר 'אשקלון מעצבת את המחר', הוא לא דימיון, אלא מציאות", מסביר גלאם. "אשקלון מתקדמת בכל תחום. היא מובילה בחינוך, בתרבות, ההגירה אליה חיובית והיא עוברת מתעשיית לאו טק להיי-טק ומציעה לתושביה החדשים והקיימים אלפי מקומות תעסוקה חדשים ומתקדמים. לאחרונה נחתם הסכם שותפות בין חברת אלקטרה מוצרי צריכה מקבוצת אלקו לחברת בוש הגרמנית, שיקימו את מפעלן באשקלון. בין היתר החלטתי לשים למטרה לטיפול בקידום אוכלוסיות מוחלשות ושילובן בחברות ופארקי תעשייה והייטק".

אדם שהשפיע עלי: גלאם: "במישור האישי – ההורים שלי שחינכו אותי לערכים המלווים אותי בכל צעד ובכל החלטה. בתחום המקצועי אני מעריך מאד את מנחם בגין, את תפיסת המנהיגות שלו המזכירה עבורי במידת מה את בנימין נתניהו".

חברים טובים מהענף: חיים ביבס, יו"ר השלטון המקומי ורה"ע מודיעין-מכבים רעות, "אנו עובדים ביחד והוא חבר יקר".

פעילות התנדבותית: מסייע לכל העמותות תקציבית ופיזית. "נוסף לכך יש לי את האהבה לשכונות הוותיקות ומנסה לעזור ולהשקיע שם תמיד".

יעדים לעתיד: "לממש את החזון שלי למצב את העיר אשקלון כמובילה בכל התחומים וכמטרופולין החדש של ישראל״.

 

 

תמונות העיר אשקלון. צילום: אדי ישראל