תחילת הדרך: החל את דרכו המקצועית בעבודה אצל קבלן בניין כפועל בניין פשוט. החל מנושא כליו עד שילובו בעבודות באתר הבנייה כטפסנות, גבס, טיח ובהמשך ניהל צוות עובדים. לאחר שלוש שנים יצא לעצמאות כקבלן שיפוצים. בארבע השנים האחרונות עוסק בפיקוח בנייה בעיקר בהקמת בתים פרטיים ומסחר.

פרויקטים מעניינים: תוספת קומה על בית פרטי. שניאור: "מדובר בפרויקט מורכב מאחר שדייר שהתגורר בקומת הקרקע סירב להפנות ונדרשנו למצוא פתרון, כגון יציקת רצפה מבלי לפגוע באורח החיים של הדייר הסרבן. הפרוקיט הושלם בהצלחה".

פרויקט חיזוק מבנים תמ"א 38 בתל אביב. שניאור: "פרויקט מאתגר שכלל התעסקות עם יזם לא אמין שביקש להרוויח על חשבון הדיירים. כמפקח בנייה שנבחר על-ידי הדיירים, הצלחתי לתמרן בין הקבלן המבצע לבעלי הדירות עד להשלמת הפרויקט".

אדם מהענף שהשפיע מאד: ערן רולס, "עם כל אהבת ישראל שיש לו, החיבורים המיוחדים והסיוע שהוא נותן לכולם. כמו-כן לאשתי פייגי שתמיד יועצת ועוזרת בכל מה שצריך".

שני חברים טובים מהענף: מהנדס הבנייה יואב עמרני בעלים של חברת 'איזון' ומנהל הפרויקטים איצי סלוין בעלים של חברת CNG ניהול ופיקוח פרויקטים.

אירוע שהשפיע על הקריירה: הכשת נחש צפע, לפני כ-10 שנים. "זמן קצר לאחר שסיימתי את לימודי כמפקח בנייה ואוטם מורשה, רגע לפני שהתחלתי לממש את ההכשרה בשטח, הוכשתי על-ידי נחש צפע בכניסה לביתי. התקרית גרמה לקריסת מערכות בגוף והתאוששות איטית שהגיעה לאחריה. במשך כשלושה חודשים שכבתי בביתי מבלי יכולת לצאת לעבודה. האירוע הזה גרם לי להציב מטרות ויעדים ולשים את המשפחה בסדר היום, מה שלא היה קודם לכן. לאחר ההחלמה עשיתי שינוי בניהול היום, התחלתי לעבוד חכם, מסודר ולא לשכוח את הבית".

פעילות ציבורית/התנדבותית: מתנדבים בכפר חב"ד ומתנדב בעמותת 'המלאכים של שניר'.

יעדים לעתיד: הקמת משרד לתכנון ועיצוב במקביל למשרד הפיקוח שיעניק שירות משלים ונוסף ללקוח.