תחילת הדרך: מועלם החל כקונסטרוקטור במשרד סביליה תדהר מהנדסים, העוסק בפרויקטי שיחזור ושימור עתיקות. בהמשך השתלב כמנהל פרויקטים בכיר בביצוע בחברת דניה סיבוס והמשיך כמנהל אזור ירושלים בחברת אלקטרה בניה וגם עבד כעצמאי בניהול פרויקטים ויזמויות פרטיות.
בחמש וחצי השנים האחרונות הוא מהנדס ראשי גמרים בחברת תדהר. תפקידו בחברה מחולק לשני חלקים עיקריים: האחד פיתוח הדור הצעיר של המהנדסים והחלק השני שבאחריותו, הוא ניהול איכות הביצוע ובקרת ביצוע על-ידי הבקרים בשטח.

פרויקטים מעניינים: פרויקט 'מרכז הבמה' בגני תקוה – פרויקט אותו ביצע בראשית דרכו הכולל מרכז אזרחי ובו אודטוריום, חדרי חוגים ושטחי מסחר.

'סביוני רמת אביב', שביצעה חברת דניה סיבוס – מועלם ניהל את הפרויקט שנחשב מהיוקרתיים והמיוחדים ביותר בתחילת שנת 2000.

מועלם שימש גם מנהל ביצוע בפרויקט הקמת מפעל יצור חדש הנקרא fab28 של אינטל בקרית גת.

אדם מהענף שהשפיע מאוד: יעקב אלפסי ז"ל, מנהל העבודה הראשון שליווה את מועלם בתחילת דרכו" אלפסי הוא שעיצב את דרכי המקצועית ולימד אותי את כל תהליכי הביצוע דרך הרגליים".

שני חברים טובים מהענף: עובדיה דביר – מנהל האיכות בדניה סיבוס. "עובדיה היה מנהל עבודה באתרים שניהלתי בדניה סיבוב ומאז אנחנו חברים טובים ברמה המקצועית והאישית ומשתפים פעולה לניהול והשבחת האיכות בענף בכלל".

חבר נוסף בענף הוא שקד גיל-אור, מנהל הנדסה חדשנות וטכנולוגיות בחטיבת הגמרים של חברת תדהר. "שקד ניקלט במחלקת הנדסת הגמרים שבניהולי ופרץ דרך במהירות, אנו מקיימים שיתופי פעולה באופן שוטף ובחשיבה יצירתית לחדשנות והתייעלות בענף הבניה".

אירוע שהשפיע על הקריירה: מועלם: "הכניסה לחברת תדהר עשתה שינוי מהותי בתפיסת הערך של הלקוח אצלי. בעלי החברה, אריה בכר וגיל גבע, חרטו על דגל החברה את תודעת השירות ויצירת הערך של רק לקוחות מרוצים. זה בא לידי ביטוי בחברת תדהר משלב התכנון בו משקיעים משאבים רבים וטכנולוגיות חדשות בהם יש לי חלק נרחב לשיפור המוצר וממשיך בביצוע המבוקר בצורה אדוקה על-ידי ועל ידי צוות המחלקה שברשותי בעזרת אפליקציית 'קונטרול' – כלי ניהולי מהמתקדמים והאיכותיים ביותר בשוק".

פעילות ציבורית/התנדבותית: פעיל בקבוצת "נולדת לנצח". במסגרת הקבוצה מבשלים לחולי סרטן ובני משפחותיהם. "הפעילות יוצרת קשר מדהים ומעלה את המורל של החולים. הקשר שלי איתם נוצר במקרה מפוסט ברשת, אולם הקשר שלי למחלת הסרטן הוא מאיבוד שני הורי האהובים מהמחלה".

יעדים לעתיד: להמשיך להשפיע על השבחת ענף הבניה.