תחילת הדרך:  רונן נולד לתוך העסק המשפחתי – חברת "בריגה" שהוקמה בתחילת שנות ה-70' של המאה הקודמת. כיום מנוהלת החברה על-ידי שני האחים יקי (יעקב בריגה) המשמש מנכ"ל יזום בחברה ורונן, המשמש מנכ"ל ביצוע.

עוד כילד לקח רונן חלק בעסק המשפחתי והיה שותף בכל משלח יד כעובד בשטח, נהג טרקטור ובכל תחום ביצועי של החברה.

כיום חברת בריגה היא יזמית ומבצעת ואחראית על כל תהליך הבנייה החל משלב הייזום, ביצוע, בנייה ופיקוח, תכנון אדריכלי, עיצוב פנים, ליווי משפטי ואפילו אחראית על נושא התחזוקה וניהול מבנים. החברה מתמקדת בבנייה למגורים ולמלונאות ובשנים האחרונות התמחתה בייזום ובניית מגורי יוקרה בעיקר על חוף ימה של נתניה.

פרויקטים מעניינים: גולת הכותרת של החברה הוא פרויקט מגדלי בריגה – BRIGA TOWERS, בשכונת עיר ימים בנתניה. מדובר בפרויקט פורץ דרך של החברה שהטמיע סטנדרט חדש של איכות ויוקרה. הפרויקט כולל שני מגדלים בני 34 קומות ו-200 דירות, זכה בתחרות מצוינות בענף הבנייה בישראל לבניינים מעל 10 קומות של התאחדות בוני הארץ והקרן לעידוד ענף הבניה. מדובר בקטגוריה היוקרתית ביותר מבין גורדי השחקים בישראל, זכייה שלישית ברציפות של החברה.

פרויקט נוסף של החברה הוא פרויקט איילנד על קו המצוק של נתניה הכולל מגדל מלונאי מפואר בן 30 קומות, בעל 137 יחידות פרטיות הצופות על חוף נתניה. "הפרויקט כלל את כל האתגרים של קרבה למצוק", מתאר רונן.

פרויקט 'מגדל דוד' כולל מגדל בעירוב שימושים המתנשא ל-30 קומות בשילוב מלון בוטיק, קומת ספא, מסעדת גורמה ומתחם מגורים הכולל 54 דירות. כמו-כן הטביעה החברה את חותמה בעיר נתניה באמצעות הקמת מתחם פיאנו – מרכז בילוי וקניות בשכונת עיר ימים המהווה מקום יוקרתי למפגש בילוי וקניות.

אדם מהענף שהשפיע מאוד:  אביו, ציון בריגה  שהקים את העסק. "הייתי צמוד אליו לכל אורך הדרך, עוד מילדותי ועד יומו האחרון".

שני חברים טובים מהענף:  החברים הטובים והקרובים הם חברי ילדות ומתחומים אחרים.  בענף הקשר ההדוק הוא בעיקר עם אנשי התאחדות וארגון הקבלנים, במיוחד בתחום הבטיחות. אני מרגיש שותף לקבוצה שעושה הרבה לטובת הבטיחות בענף הבנייה".

אירוע שהשפיע על הקריירה:  "אמנם אירוע מצער אבל לפני כ-20 שנה, שהייתי בשנות ה-20 לחיי, אבי נפטר. נאלצתי לחלק את הקריירה שלי בין עבודת שטח מאסיבית לעבודת ייזום וניהול לצד אחי והשותף שלי לחברה ולנסות למלא את החלל שנפער".

פעילות התנדבותית:  "קיום פעילות לא מבוטלת בעזרה לציבור בחתך סוציו אקונומי נמוך בנתניה והתנדבות שוטפת כחלק מוועדת הבטיחות של התאחדות הקבלנים והבונים בארץ".

יעדים לעתיד:  "להמשיך את דרכה של 'בריגה' בפרויקטים מיוחדים ואיכותיים לכל המגזרים, להמשיך לבנות את הארץ ואת העיר נתניה, לתת לכמה שיותר משפחות לגור בבית מתוצרת 'בריגה' וכמובן לשמור על המשפחה הקרובה ולתת שיעור לחיים גם לדור הבא".