תחילת הדרך: אחרי השחרור עבד בעסק משפחתי לייצור אופנה, חיידק השיווק והמכירות שקינן בו לא הרפה עד שנקלט בשנת 1995 באגף השיווק של חברת אפריקה ישראל. בשנת 2000 התחיל את דרכו בחברת 'אלדר' ולאחר שמילא בה שורה של תפקידים התחיל בשנת 2009 את תפקידו כמנכ"ל החברה.
במסגרת תפקידו באלדר, רוני הרחיב את פעילות החברה ויצר קשרים ענפים עם רבים מהגורמים  בענף. בהובלתו אלדר הוציאה אל הפועל כמה ממהלכי השיווק הגדולים והמשמעותיים שהיו בישראל ב-20 השנים האחרונות. כמה ממהלכים אלה אף זכו להכרה מקצועית גם ע"י עולם השיווק הישראלי ובאופן נדיר זכתה אלדר כחברת שיווק ב 3 פרסי "Effie Awards" היוקרתיים. לא בכדי החברה מכרה עד היום 27,000 דירות ומדורגת כבר שנים רבות על ידי BDI CODE כחברת שיווק הנדל"ן למגורים המובילה בישראל.

אדם מהענף שהשפיע מאוד: כהן: "כבר מתחילת הדרך שלי בחברת אפריקה ישראל פגשתי לראשונה את עמיר שאלתיאל. זה לא יאמן אבל מאז ועד היום, יותר מ 25 שנה, אנחנו בסוג של מסע משותף ואין ספק שהוא אחד האנשים שהשפיעו ביותר על מסלול הקריירה שלי. כשמוסיפים לזה את כמות השעות המשותפות שאנו נמצאים יחד ואת השיחות וההודעות עד שעות הלילה המאוחרות נוצרת מערכת יחסים מיוחדת כך שהפכנו גם לחברים הכי טובים".

חברים מהענף: כהן: "רבים וטובים. אני איש של אנשים, זה מה שאני אוהב בעבודה שלי וזה מה שמניע אותי. במרוצת השנים זכיתי להכיר ולרכוש חברים מהענף וזה מה שמאפיין את התחום שלנו – כל הזמן יש עוד שחקנים וכך נוצרות עבורי הזדמנויות להכיר חברים נוספים".

אירוע שהשפיע על הקריירה: כהן: "בשנת 2010, כמה חודשים לאחר כניסתי לתפקיד המנכ"ל, תוך כדי שיווק עשרות פרויקטים ברחבי הארץ, נפלה בחלקנו ההזדמנות לשווק שני פרויקטים גדולים ומשמעותיים שנדרשו בהם מכירות Presale מאסיבית ומהירה. כך יצא שכמעט באותו זמן שיווקנו את פרויקט GINDI TLV" " במהלך מטורף שבוצע במשך 30 יום מהיכל התרבות בת"א, ובאמצעות צוות גדול שכלל 30 אנשי מכירות מכרנו כ-500 דירות. במקביל התארגנו לשיווק פרויקט "תדהר על הפארק" ביבנה בשת"פ עם מועדון "חבר צרכנות" וגם בו הצלחנו למכור כ-500 דירות בזמן קצר תוך תפעול צוות נוסף של 40 אנשי מכירות. האתגר הניהולי והאינטנסיביות של המהלכים בוצעו ללא דופי ובהצלחה גדולה. לאחר שני המהלכים האלה הוכחנו בעיקר לעצמנו שהכל אפשרי באלדר".

פעילות חברתית התנדבותית: בשנים האחרונות מלווה וחונך צעירים מטעם עמותת "מצמצמים רווחים", עמותה הפועלת להעצמה של צעירים חסרי עורף משפחתי תומך, שהשתחררו משירות צבאי או לאומי, ונמצאים בשלב המעבר לחיים עצמאיים.

יעדים לעתיד: "להמשיך ולהטביע חותם בתחום השיווק בפרויקטים משמעותיים, להנגיש לחברות וליזמים נוספים את המתודולוגיות של אלדר לשיווק מותגי נדל"ן מנצחים, לפתח תחומי פעילות חדשים בקבוצת אלדר והכי חשוב – להמשיך ליהנות מהדרך".