תחילת הדרך:  לאחר שירותו הצבאי יצא ללימודי קריאת תוכניות בניין וטפסנות בניין ומים. בתום לימודיו החליט להקים את חברת 'צאפל סנפלינג' שעסקה בשיקום בניינים על-ידי סנפלינג. בהמשך הקים חברת בנייה שנקראה 'צפרירים חברה לבניין'. קובי שימש באותם ימים קבלן מבצע בבנייה פרטית, ציבורית ורוויה. את 'צפרירים' ניהל עד 2007 וב-2008 הקים את חברת 'בנייה נכונה' העוסקת בפיקוח בנייה, ניהול ביצוע, תכנון מקצועי וחישוב כמויות, קבלת היתרי בנייה ועד קבלת טופס 4 לאכלוס הפרויקט.
פרויקטים מעניינים: הפרויקט המרגש ביותר עבור קובי הוא זה שסייע באמצעותו לאישה נכה שגרה בבניין דירות ללא מעלית, להתחדש בדירה חדשה ומעלית. "זה היה בניין דירות ישן ללא מעלית, כשבאחת מקומות הבניין העליונות התגוררה אישה נכה על כיסא גלגלים. המציאות הזו מנעה ממנה לצאת מהדירה משך זמן רב. לאחר תכנון תוספת והקמת מעלית לבניין, זכתה אותה אישה לקבל סוף סוף עצמאות, להרגיש חופשיה ולעשות מה שכל כך טבעי עבור רבים מאתנו – לרדת למטה ללא סיוע, לחוות וליהנות משהייה בשטח הציבורי. כשראיתי את השמחה שעל פניה, זה היה עבורי שווה הכל".
אירוע שהשפיע על הקריירה: "בשלהי דרכי, לפני כ-30 שנה, ביקשתי מאבי שייתן לי את ברכת דרכו לפתוח חברת בנייה. אבי שמע את זה ונחרד ומשך זמן רב נותרנו חלוקים בעניין, כשאבי מנסה להניא אותי לא להיכנס לענף הבנייה ובטח שלא להיות עצמאי. את הכף הכריע חברו הטוב של אבי, עמנואל שלם ז"ל, שבאותם ימים היה בעל חנות לממכר חומרי בנייה (המנוהלת עד היום ע"י ילדיו). סיכמנו אני ואבי שמה שיגיד עמנואל, אנחנו מקבלים, ואכן כך היה. עמנואל נתן אישור, עודד ודוחף אותי להיכנס לתחום, אבי נתן לי ברכת דרכו, ומאז אני בענף".
"אירוע נוסף היה בסוף שנת 2007, כאשר לאחר שנים בצד עשייה בענף הבנייה הקמתי את חברת הפיקוח "בנייה נכונה" תוך העברת הניסיון, הידע, איכות והשירות שנצברו לטובת לקוחות החברה".
אדם שהשפיע מאוד: אבי, כדורי צאפל ז"ל וחברו, עמנואל שלם ז"ל, שהכריע את הכף.
שני חברים טובים מהענף: אריה צפריר, שותף לשעבר בחברת הבנייה שהקמנו יחד ומוטי כץ, מנופאי בחברת 'סבן יעקב' וחבר לישוב.
פעילות התנדבותית: סיוע וייעוץ לפרויקטים לאנשים אם מוגבלויות.
יעדים לעתיד: "העלאת רמת איכות ושירות העבודה של הקבלנים בדגש על נושא בטיחות העבודה בענף".