תחילת הדרך: 'גוטליב אחריות בבנייה' היא חברה שהוקמה על-ידי אב המשפחה ב-1997 ועסקה בזמנו בביצוע עבודות גמר לחברות בנייה. בהמשך החלה לבצע עבודות ביצוע מלאות לחברות יזמיות. מכאן שהשתלבותו של עמית בחברה המשפחתית הייתה טבעית ובעודו בטיול במרכז אמריקה, נקרא על-ידי אביו לחזור לארץ ולהירתם לעסק.

מאז כניסתו לעסק השתלב עמית כמנהל פרויקטים בחברה עד לפציעתו הקשה שהתרחשה ב-2011. פציעתו הובילה לשינוי תפקידו בחברה ומעבר מעובד באתרי בנייה למשרדי ההנהלה. צעד זה הוא שגרם לו להוביל את החברה ליוזמות חדשות וביניהן כניסה למישור היזמי בביצוע עסקאות נדל"ן בפרויקטים של התחדשות עירונית, תמ"א 38 1-3. לפני כעשר שנים התאחדה החברה עם משפחת קרינסקי שעד אז היתה בעלת חברת אקרופוליס.

היום חברת קרינסקי-גוטליב מעסיקה למעלה מ-140 עובדים ומפעילה שני משרדים בגבעת שמואל ובני ברק. מאז איחודה ביצעה החברה עשרות פרויקטים להתחדשות עירונית ואכלסה 19 בניינים במסגרת פרויקטים אלו.

פרויקטים מעניינים: פרויקט שנמצא בהליך רישוי ברחוב 'רחובות הנהר 1' בקו ראשון לפארק הירקון ברמת גן. "מדובר בפרויקט הריסה ובנייה הכולל 24 יחידות דיור. פרויקט מאתגר כיוון שבמשך 9 שנים פעלנו להחתים דיירים. זו היתה עבודה קשה ומלווה בהתנגדויות לא מעטות".

פרויקט התחדשות נוסף של החברה נמצא בביצוע ויוצא לפועל ברחוב מטמון כהן 5 בתל אביב. "פרויקט הריסה ובניה הכולל 27 יחידות דיור. פרויקט יפה, בוטיקי, הראשון שנבנה בתל אביב במסגרת תוכנית הרובעים וממוקם מטרים ספורים מכיכר המדינה בצפון הישן של תל אביב".

אדם שהשפיע מאוד: אבי, אריה גוטליב. "אחד האנשים החרוצים שהכרתי, נהנה מעשייה והיצירה שלו בצורה שלא ניתן לתאר ותמיד מאיר פנים. יחסו לפרט ולעובד הקטן מעורר השראה".

שני חברים טובים מהענף: "הראשון הוא יואב קרינסקי, שהוא שותף וחבר. איש בנייה ברמ"ח אבריו. ציוני, חרוץ, שאפתן, חכם בצורה בלתי ניתנת להסבר, רעב לעבודה. האדם השני הוא אחי, עומר גוטליב, סמנכ"ל ביצוע בחברה. עומר הוא איש ביצוע עם מוטיבציית שיא ויכולת הכלה והבנה אינסופית. בעל כשרון, מקצועיות ואהבה נדירה למקצוע".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "הפציעה שלי ב-2011. בעקבות הפציעה נאלצתי לעבור מספר ניתוחים ולאחריהם נכנסתי לתקופה ממושכת של שיקום. כל הזמן הזה לא הגעתי לחברה ולמעשה עד היום אני מתקשה לעמוד ממושכות ומרגיש את הפציעה בכל עת. הפציעה גם הדירה אותי מהמקצוע שלי כמנהל פרויקטים ומאז לא הגעתי לאתרי בנייה. למרות המגבלות והכאב, הצלחתי להפיק ולהמציא את עצמי מחדש, לקדם פרויקטים ומיזמים חדשים ויודע שמכל דבר ניתן להפיק את הטוב".

פעילות התנדבותית: "החברה תורמת לארגונים שונים בכל שנה בין היתר לארגון 'אילני חסד'. בנוסף אני משמש משקיף בוועדה המקומית רמת גן, יו"ר הוועד להתחדשות עירונית בארגון הקבלנים ובוני הארץ בהתנדבות, יו"ר ועדת העבודה בהתאחדות וחבר נשיאות בהתאחדות בוני הארץ".

יעדים לעתיד: "לקדם את העסק ולהתפתח בתחום המלונאות ובחו"ל".