תחילת הדרך: שלושה חודשים לאחר שחרורו מצה"ל בשנת 1994 נבחר במכרז העירייה למשרת ראש אגף שיפור פני העיר, תפקיד שמילא משך 12 שנה. בהמשך שימש במשך 8 שנים כראש אגף התחזוקה והלוגיסטיקה של עיריית הרצליה.

פרישתה של ראש עיריית הרצליה לשעבר יעל גרמן, הביאה אותו להחלטה להתמודד לראשות העיר. כשהסקרים ניבאו לו 2% הצלחה בלבד, הוא הצליח לעשות את הבלתי אפשרי ולתפוס את כסא ראש העיר. "לא הייתי משוייך לשום סיעה פוליטית", הוא משחזר,  "זיהיתי בעיר ואקום מנהיגותי והחלטתי להתמודד וזכיתי".

פרויקטים מעניינים: עם כניסתו לתפקיד הוא הציב לעצמו ארבעה יעדים מרכזיים: שדרוג החינוך בעיר, מתן פתרון דיור לזוגות הצעירים, מינוף הכלכלה ושיפור התחבורה.

בנושא החינוך, העיריה בראשותו השקיעה במקצועות ליבה, ואחוזי מסיימי בגרות במקצועות מתמטיקה ואנגלית 5 יחידות עלו בתקופתו מ-18% ל-36%. כמו-כן העיריה בראשותו פתחה בית ספר דמוקרטי והקימה מרכז מדעים המתמחה בפרויקטים בתחומי החלל ורובוטיקה. בנושא הדיור, בתקופתו הוקמו בעיר כ-1,500 דירות בפרויקטים להתחדשות עירונית, כ-272 דירות להשכרה ו-1,850 דירות במחיר למשתכן. כמו-כן הוקמו ונפתחו שלושה בתי מלון חדשים בעיר (הרודס, פבליקה וניקס) ומתוכננים עוד ארבעה לצד אזורי תעשיה הנהנים כבר היום מביקושים של חברות היי-טק. בנושא התחבורה פועל פדלון להקמת מסלולי ״מהיר לעיר״ לתל אביב וחזרה.

תחביב: צילום, טניס שולחן ורכיבה על אופניים

אדם שהשפיע מאד: ראש עיריית הרצליה לשעבר אלי לנדאו ז"ל.

שני חברים טובים מהענף: ראש עיריית חולון, מוטי ששון ויו"ר השלטון המקומי ורה"ע מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס

אירוע שהשפיע על הקריירה: פדלון: "מגפת הקורונה היא אירוע מכונן עבורי. בתקופה זו הממשלה הוכיחה אוזלת יד, לא תפקדה וראשי ערים רבים לקחו את העניינים לידיים וקיבלו החלטות אמיצות. בהרצליה ירדנו ממש לשטח עד חלוקה של מזון, מסיכות ותרופות. נתקלנו במצוקות שלא ראינו קודם ומילאנו תפקיד חשוב".

פעילות חברתית: יו"ר ועדת בריאות של השלטון המקומי, יו"ר פורום ערי החוף, חבר במינהל התכנון הארצי, חבר במועצת העם של משרד הבריאות.

מוטו: להיות מכוון מטרה למצוינות

יעדים לעתיד: כראש עיר מתכנן פדלון לפתוח את העיר לתל אביב, לפתוח מרכז מדע וטכנולוגיה לגיל הרך, להקים בית ספר בינלאומי ולהקים ארנה של מרכז ספורט, מוזיקה ואירועים בהרצליה. "גם אם יציעו לי מחר להיות ח"כ או שר – אני נשאר ברשות. רק פה אפשר לבוא עם חלום בבוקר ולהגשים אותו".