תחילת הדרך: את דרכו המקצועית החל שמחה כמהנדס אתר בחברת א. דורי, שם עסק בין היתר בהקמת מגדלי YOO ומגדלי מנהטן במתחם פארק צמרת שבתל אביב. עבר לחברת פלאזה סנטרס, שהיתה חברת בת של אלביט הדמיה בשליטתו של איש העסקים מוטי זיסר ז"ל. במשך שמונה שנים ניהל במסגרת החברה פרויקטים, קניונים ומרכזי תעסוקה במזרח אירופה, הונגריה וסרביה. ב-2013 עבר לחברת אזורים, החל שם כמנהל אזור עד שהתקדם לתפקיד סמנכ"ל הנדסה בחברה.
פרויקטים מעניינים: מגדלי YOO בפארק צמרת בתל אביב – ממגדלי היוקרה הראשונים שהוקמו בישראל, ובתחילת השימוש בתבניות מטפסות בארץ -שביצע בתפקידו כמהנדס בחברת א. דורי.
במזרח אירופה – ניהל והקים מגה פרויקטים מאפס, בסביבה לא מוכרת ללא קשרים או ידיעת השפה בשיתוף הרשויות המקומיות וקבלני וספקי משנה.
בחברת אזורים, אחראי שמחה בין היתר על תכנון של כ-1,800 יחידות דיור בשיכון ויצמן בהרצליה במסגרת פרויקט התחדשות עירונית ופיתוח התשתיות העירוניות, הפארקים והכבישים בסביבה. כמו-כן ניחהל את הקמת פרויקט הדגל של אזורים ומגדל המגורים הגבוה ביותר שיוקם בצומת עלית.

תחביב: נגינה בגיטרה

אירוע שהשפיע על הקריירה: כשקיבל את הטלפון לעבור להונגריה

פעילות חברתית: חבר ברשת "מעוז", ארגון ששם למטרה לשפר את החוסן החברתי כלכלי של ישראל. הרשת מפעילה מספר תוכניות לפיתוח מנהיגות והגברת האמון ושואפת לבסס רשת של מנהיגים שישפיעו על עתיד החברה הישראלית.

מוטו: "להתעמק ולהקשיב ואחר כך לפעול"

יעדים לעתיד: לשפר את תהליכי ההתחדשות העירונית בישראל.