תחילת הדרך: את דרכו המקצועית החל יעקב בניהול הסניפים הירושלמים של בנק אדנים מקבוצת מזרחי. בהמשך ניהל את סקטור הנדל"ן של בנק אוצר החייל, לאחר מכן נבחר על-ידי חברת הראל ביטוח להקים את מערך הליווי הפיננסי – אירוע שהתפתח לממדים עצומים. בתפקיד זה קידם פיתוח כלים למתן אשראי לא סחיר למשרדים, מסחר ומלונאות בהיקפים של עשרות מיליארדי שקלים. לפני כשנתיים חבר לחברת 'רובי קפיטל', העוסקת בעיקר במימון והשקעות נדל"ן, ומאז הוא מכהן בחברה כמנכ"ל ושותף.

"אנחנו נמצאים בשוק נדל"ן הנמצא בצמיחה גדולה, בתחום הביצוע, יזמות ומימון. חברת רובי קפיטל מביאה ניסיון חשוב עם מגוון פתרונות מימון לפרויקטים של נדל"ן, לרכישת מקרקעין, ליווי בנייה, השלמות הון ויכולת לנהל משברים. החברה ממומנת מעבר לבעלי המניות שלנו על-ידי הבנקים והגופים המוסדיים, , היא נחשבת לשחקן צומח בענף ומנהלת היקף פעילות אשראי של מעל מיליארד שקלים וחצי".

פרויקטים מעניינים : רובי קפיטל הוקמה ב 2015, עוסקת בעולם המימון הן בליווי קבוצות רכישה, מימוני גישור וליווים פיננסים סגורים בשיתוף פעולה עם מספר גופים מוסדיים מובילים בשוק. החברה מלווה עסקאות של בין 10 יחידות דיור ל- 350 יחידות ברחבי הארץ. במקביל הוקמה בשנה האחרונה קרן PE "ספיר", המשתלבת כשחקן אקוויטי פיננסי בעסקאות מגוונות בארץ, במהלך השנה האחרונה היתה הקרן שותפה בהיקפי פעילות של כמיליארד ₪.

אדם שהשפיע עליך : "מחד אבא שלי, נדב ניצן.. "שילוב של איש אדמה ואיש אמת ברמ"ח אבריו. מאמין בדרכו ומוביל. מהצד השני אשתי, יהודית. מהווה מודל ודוגמא עבורי על יכולת שילוב נכונה ומדויקת בין קריירה חזקה כבעלים של משרד אדריכלות מצליח "פלטין" ומאידך מובילה את משפחתינו כבר שנים ארוכות בחום ובאהבה".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "ארוחת צהרים עם גרשון שפירא. אחד השותפים המייסדים של 'רובי' וחבר יקר. במהלכה הראה לי גרשון את החזון של רובי קפיטל ואת החלק שלי בהתגשמותו ושכנע אותי לעשות את הצעד".

פעילות התנדבותית: "אני זוכה להתנדב בכמה עמותות. אך הדגש הינו דווקא בתוכנית שלנו 'רובי קפיטל פנים לקהילה', בה החלטנו כי בכל פרויקט המלווה על ידינו, אנו, בשיתוף פעולה עם היזם, מבצעים תרומה לעמותה כלשהי הפועלת ברדיוס קרוב למיקומו הגיאוגרפי של הפרויקט. עבור מייסדי החברה (אילן, גרשון ואנדי ) זו דרך חיים ואנו ב'רובי' שמחים לאמץ אותה ולפעול בהתאם".

יעדים לעתיד:  "להמשיך לפתח את משפחת 'רובי קפיטל' ולהפוך אותה לשחקן חזק ומשפיע בשוק. וכמובן להפוך את העולם שאנו חיים בו לטוב יותר".