תחילת הדרך: יואב שירת בצבא 13 שנה במטכ"ל בתפקידים שונים, ובין היתר שירת  ביחידה שאמונה על טיפול ותחזוקת כלי רכב . תפקיד זה האחרון, סלל עבורו את הדרך כקצין רכב בחברת 'אזורים'. כשהרגיש שהוא לא ממצה את עצמו הוצע לו על-ידי אביגדור קלנר, לשעבר מנכ"ל קבוצת אזורים, להיכנס לתחום הנדל"ן ויואב השתלב בחברת הבת "נכסי אזורים". מנקודה זו החל להתפתח בענף, למד שמאות מקרקעין ושימש מנהל הנכסים בחברת "נכסי אזורים" תוך שהוא מוביל ושותף להתפתחות החברה כמנצח על כל תחום ניהול נכסי הנדל"ן המניב של החברה.

בשנת 2001 התקבל לעבודה בחברת גב-ים ומזה 20 שנה הוא משמש מנהל וסמנכ"ל נכסים של החברה. בשנת 2003 יזם את הקמת חברת הבת של הקבוצה, 'גב-ים שירותי ניהול', שמטרתה לתת מענה לכל צרכי הלקוח ברמת תפעול ותחזוקה, החל משלב הבנייה, האכלוס והתחזוקה השוטפת.

חברת גב-ים היא אחת החברות הוותיקות והגדולות בארץ בתחום הנדל"ן המניב. למעלה מ – 90 שנה של מובילות בייזום, פיתוח וניהול פארקי הייטק ומשרדים, לוגיסטיקה ותעשייה מיצבו את גב-ים כחברת הנדל"ן המניב המובילה בישראל. החברה מחזיקה בבעלותה למעלה ממיליון מ"ר בנוי ומקדמת ייזום פרויקטים בהיקף של למעלה מחצי מיליון מ"ר נוספים. בתפקידו אחראי יואב לניהול כל נכסי הנדל"ן המניב של החברה הכוללים למעלה מ-400 לקוחות ב-19 ערים ברחבי הארץ. בין לקוחותיה מגוון חברות טכנולוגיה הגדולות מהארץ ומהעולם  כמו  אינטל, אלביט, גוגל, אפל, אמזון  IBM, WEWORK  ,YAHOO

פרויקטים מעניינים: חברת גב-ים היא בין החברות הגדולות במשק שיזמה הקמת פארקי היי-טק מהמובילים והמתקדמים בארץ. כזה הוא פארק ההיי-טק מתם, פארק ההייטק המוביל והגדול ביותר בארץ,  שהוקם בחיפה, מרכזי גב-ים בהרצליה פיתוח, פארק גב-ים נגב בבאר שבע ופארק תמר ברחובות. הפרויקטים הוקמו בחלקם בשיתוף פעולה עם המוסדות האקדמאיים בארץ, כמו אוניברסיטת חיפה, מכון ויצמן ברחובות ואוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע. בימים אלה יוזמת החברה את הקמת 'גב-ים פארק העברית', פארק היי-טק בשיתוף האוניברסיטה העברית, המוקם בתוך קמפוס גבעת רם של האוניברסיטה. בפארקים הטכנולוגיים של גב-ים נוצר חיבור ייחודי בין מוסדות אקדמיים מובילים והון אנושי איכותי, למגוון חברות טכנולוגיה מובילות מהארץ ומהעולם.

אדם שהשפיע מאוד: אביו, דוד רוסו ז"ל. "אבי היה דמות מרכזית בחיי, האמין ביכולותי, חינך אותי לערכים ולהישגים. אבי שימש בתפקיד בכיר בבזק, מה שהיה פעם הדואר, והיה עבורי מודל חיקוי".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "המהלך שיזמתי להקמת חברת "גב-ים שירותי ניהול", צעד שלא היה נורמטיבי בעת ההיא, שחברה יזמית מקימה חברת תפעול ואחזקה בבעלות מלאה שלה, ולכן התקבל בהרבה הרמות גבה, הן מצד קולגות והן מצד מנהלים בחברה עצמה. לבסוף, הצעד הזה הוכיח את עצמו והיה להצלחה בלתי רגילה שהפך את החברה לשם דבר בשוק ניהול הנכסים. המהלך הזה השפיע גם על הקריירה שלי".

יעדים לעתיד: בריאות, סיפוק ואושר. "ככל שיתאפשר לי לעבוד בחברה ולהמשיך להתפתח איתה. גב-ים זה מעבר למקום עבודה, זה בית. חברה מאתגרת מאד עם הנהלה מדהימה וכבוד גדול לעבוד בה".