תחילת הדרך: החיבור של יאיר לתחום הבנייה החל עוד משחר ילדותו. לאביו ז"ל הייתה חברת בנייה ובחופשים נהג להתלוות אליו ולקחת חלק פעיל בעבודה. לאחר שירותו הצבאי המשיך להשתלב בעסק המשפחתי בהקמת וילות, שלדים ומבנים מסחריים. לימים, כשבגר, פנה לדרך עצמאית והשתלב בחברת 'לופו בנייה ויזמות' בבעלות אסף לופו ולאחר שש שנים בהן רכש ניסיון, פתח את החברה שבבעלותו, 'יאיר דוד פיקוח בנייה בע"מ'.

כיום החברה בניהולו הינה חברה לפיקוח בנייה שהוקמה במטרה לספק מענה ייחודי ללקוחות ייעודיים, במתן שירותי ניהול פרויקטים ופיקוח. החברה מספקת שירותים ללקוחות מסחריים ופרטיים ומתאפיינת בשיתופי פעולה עם מגוון ספקים לרבות משרדי אדריכלים מהבולטים והמוכרים בישראל.

פרויקטים מעניינים: מבחינת יאיר, כל פרויקט הוא עולם ומלואו, מעניין, מעצים ומפרה. אחד הפרויקטים שהוא גאה במיוחד, שבו הצליח להביא לקדמת הבמה את כישוריו ולייצר שיתופי פעולה מעניינים, הוא פרויקט נחלה במושב – בנייה שמתפרסת על פני 18 דונמים!! "פרויקט יצירתי שבו יכולתי להביא ביטוי הרבה מהיכולות שלי ושל החברה".

פרויקט נוסף שראוי לציין, הוא שיתוף פעולה שרקם עם חברת שיש מהמובילות בארץ ולימים זכה לנהל עבור החברה ארבעה פרויקטים שונים ומרתקים.

אדם מהענף שהשפיע מאוד: "אני חב תודה גדולה להרבה מאד אנשים שליוו אותי בתחילת הדרך. אחד מהם הוא אסף לופו, שפתח לי את הצוהר לעולם הפיקוח, נתן בי אמון והביא אותי למקום מקצועי ובטוח עד הקמת העסק בבעלותי".

אירוע שהשפיע על הקריירה: מותו של אביו, שלמה צלח דוד ז"ל לפני כ-14 שנה. "אבי הוא שהביא אותי לבחור באופן סופי להמשיך את דרכו. מאז שהייתי ילד נפעמתי מיכולותיו לדבר עם כל אדם, לייצר פתרונות בשטח ולהתאים את עצמו לכל צורך של לקוח. הערצתי את היצירתיות שלו ואת נחת הרוח. בחרתי ללכת בדרכו ואני גאה להגיד שגם ירשתי ממנו את היצירתיות, חדות המחשבה והיכולת לנהל שיח עם כל אדם שעומד מולי".

פעילות התנדבותית: "ערך הנתינה והנדיבות נוכח בחיי וכך גם אני מחנך את ילדיי  – תמיד להושיט יד למי שצריך".

יעדים לעתיד: "אני מאחל לעצמי לגדול מבחינה אישית ועסקית, להרחיב את הפעילות, לא להפסיק ליהנות ולהתרגש מהמקצוע והכי חשוב – להמשיך להגשים לאנשים חלומות. הרגע הכי מרגש מבחינתי זה בעת מסירת הפרויקט ללקוח, להיות שם עם המשפחה ביום שהם נכנסים לבית חלומותיהם, זה רגע עוצמתי שלא ניתן לתאר במילים".