תחילת הדרך: ברוידא התחנך ברעננה, בנם של חנה וזלמן ברוידא ניצולי שואה מליטא שהגיעו לרעננה ב-1948 לאחר הקמת המדינה.

לאחר שירותו הצבאי החל לעבוד בעיתון ידיעות אחרונות ככתב באזור השרון, כתב לענייני משטרה, כתב בשטחים שסיקר את אירועי האינתיפאדה הראשונה וב-1996 מונה לראש הכתבים בעיתון ידיעות אחרונות. כמו-כן שימש יו"ר ועד עיתונאי ידיעות אחרונות והיה בין מקימי רדיוס 100FM, שם שידר במשך שלוש שנים. בהמשך היה סגן יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב ושימש גם יועץ לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בבחירת המועמדים לקדנציה שניה של זיכיון לרדיו האזורי.

הקריירה הפוליטית של ברוידא החלה בשנת 2003, אז התמודד לראשונה בבחירות לראשות העיר והפסיד לזאב בילסקי. ב-2005 התמודד שוב בבחירות (בעקבות מינוי בילסקי ליו"ר הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית), והפסיד לנחום חופרי שנבחר לראש העיר. בכל אותו זמן כיהן כחבר מועצה ברעננה בהתנדבות מלאה ומתוך תחושת שליחות ואהבת העיר. בפעם השלישית התמודד ב-2018 וניצח את יריבו ברוב קולות.

פרויקטים מעניינים: ברוידא מחזיק את תיק החינוך ורואה בכך ערך עליון בקידום העיר והדור הצעיר. היות וכך, מחצית מהתקציב העירוני הולך לחינוך. במסגרת תפקידו דואג ברוידא להעצים את בני הנוער ברעננה ומניעת נשירה מבתי הספר.

כמו-כן ברוידא מקדיש זמן רב בשילוב בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי, והציב כתוכנית אב לארבע השנים הבאות שיפוצם מהיסוד של כל בתי הספר בעיר, שלושה בכל שנה. נוסף על כך הכניס ברוידא חינוך מונטסורי בעיר, החל משלב הגן עד לבית הספר.

ברוידא: "על מנת לייצר מרחב פתוח סביבתי שונה מהכיתה המסורתית. אני מאמין שכל ילד זכאי לחינוך הכי טוב ולא משנה מאיזה מגזר או דת הוא". התוצאות של פעולות אלו לא אחרו לבוא ואכן בשלוש השנים האחרונות אחוזי הבגרות בעיר עלו בשיעור של כ-4%.

מלבד החינוך, עיריית רעננה השקיעה כ-20 מיליון שקל בהתקנת מערכת עיר חכמה, מה שהוריד דרמטית את היקף הפריצות והגניבות בעיר. המערכת עובדת כך שהעיר מרושתת באמצעות כ-450 מצלמות ובתקופה הקרובה עתידה העיריה להתקין כ-200 מצלמות נוספות שיאפשרו מעקב ושליטה ביטחונית על הנעשה בעיר.

ברוידא: "כשנכנסתי לתפקידי, סקר שבחן את רמת שביעות הרצון של התושבים מהביטחון האישי עמד על 42 אחוז בלבד. כיום לאחר שלוש שנים, בעקבות פעילות עירונית הכוללת הצבת מצלמות אבטחה במרחב העיר, סקר חדש מצביע כי 80% מהתושבים חשים ביטחון אישי ברעננה".

אדם שהשפיע עלי: אמו, חנה ברוידא ז"ל. "מגיל ילדות לא הייתי תלמיד טוב, הכי קטן בכיתה והיתה לכך השפעה על הישגי. מי שנתן לי כוחות ועודד אותי זו היתה אמא שלי שהאמינה בי וכשהמשכתי בחיי, תמיד הדברים שלה היו נר לרגלי".

יעדים: "להמשיך לייצר צמיחה בעיר רעננה ולהפוך את תושביה למאושרים בישראל".