תחילת הדרך: לאחר שחרורו מצה"ל עבד כאיש מכירות ב'אלוני' חברה המשווקת מוצרי גמר לבית. הוא התחיל ב'אלוני' במכירות ובהמשך ניהל את סניף באר שבע וסניף חיפה, סה"כ 6 שנים בחברה. משם עבר לתחנה קצרה בחברת 'נגב קרמיקה' ועבד לצד המנכ"ל לשעבר אמיר רפופורט. עם עזיבת המנכ"ל עזב גם הוא ולפני כ-14 שנה עבר לחברת טופולסקי-רצף.

חברת TR טופולסקי-רצף,  היא תולדה של מיזוג של שתי חברות: טופולסקי ורצף, והיא מתמחה ומשווקת מוצרי גמר לבית כגון: פורצלן, כלים סניטרים, ברזים, שיש, אבן, פרקטים ועץ.

בטופולסקי-רצף החל סלע כמנהל אולם תצוגה. לאחר 6 שנים מונה להיות סמנכ"ל מכירות בחברה ובהמשך מנהל השוק הקמעונאי של החטיבה הקמעונאית בחברה. בינואר 2020 התמזגו שתי החברות כאמור, ומאז מרס 2020 הוא מכהן כמנכ"ל החברה.

פרויקטים מעניינים: החברה בניהולו של סלע רושמת השנה הצלחה עם זכייתה כאחת מחמשת היבואניות הטובות בעולם בתחרות שהתקיימה בבולוניה-איטליה, מטעם הקונפדרציה האיטלקית. ארז: "זו הפעם ראשונה שחברה ישראלית זוכה בתואר הזה, כאשר הקריטריונים של הקונפדרציה כוללים בין היתר גודל חברה, מוסר תשלומים גבוה, ספק מוביל בתחום בתוך המדינה ומוביל דעה בתחום. בכל שנה נבחרות חמש חברות בעולם, והשנה חברת טופלסקי-רצף זכתה להיכלל ברשימת הזוכות כחברה היבואנית הטובה ביותר בעולם. קראנו לטקס הזה 'טקס האוסקר', כי הוא היה חגיגי מאד בהשתפות שר הכלכלה האיטלקי ונציגי החברות הגדולות בעולם".

חברת טופולסקי -רצף מעמידה לרשות לקוחותיה ליין אולם תצוגה ענק המשתרע על שטח של כ-2500 מ"ר ובימים אלה הוא מתרחב בכ-1,000 מ"ר נוספים, לטובת אולם אבן, שיש ואבן פרקטים מהמפוארים שיש ומהווה אחד המתחמים החדישים והמגוונים ביותר בארץ.

נוסף על כך בימים אלה שוקדת החברה על שת"פ עם מתחם "החממה", מתחם לעיצוב הבית, בפרויקטים יוקרה ובפרויקטים מסחריים.

אדם שהשפיע על הקריירה המקצועית: "מאיה אשתי. היא שדחפה אותי במשך שנים להגיע לפסגות חדשות ולהבין שהגבול הוא השמים. היא לימדה אותי להעריך את היכולות המקצועות והאישיות שלי ועזרה לי להכיר את עצמי טוב יותר".

שני חברים טובים מהענף: אייל מויאל, מנכ"ל ובעלים "החממה", "אנחנו מכירים 22 שנה והוא אחד מאנשי השיווק המוכשרים שהכרתי".

כמו-כן משה טופולסקי בעלים בחברת טופלסקי-רצף. "את משה הכרתי לפני  18 שנה ואחרי 4 שנות חיזור והיכרות בחרנו להיפגש ולעבוד יחד. משה חשף בפני את ההגיוון בעולם המסחרי, כמה הוא מגוון ולא חד-ערכי. שם למדתי להיות סוחר טוב יותר, אחד שיודע להסתכל למפה בצורה רחבה".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "המעבר לצפון הארץ מבאר שבע לנהל את סניף הדגל של חברת 'אלוני' בחיפה. המעבר הזה הוא שפתח עבורי ערוצי היכרות ואופקים חדשים ועודד אותי ללכת ללימודים אקדמאיים ולהתקדם בדרגים הניהוליים".

פעילות התנדבותית: "כחברה אנחנו תומכים במעגל נשים באזור הצפון. החברה גם שותפה למיזמים לחידוש בתים למשפחות נזקקות ותורמים למחלקות ילדים ביה"ח הכרמל".

יעדים לעתיד: "היעדים שלי הם לגדל דור המשך צעיר, כריזמטי ורעב, וכחברה השאיפה היא להתפתח בשווקים המקומיים והגלובאליים".