תחילת הדרך: אלון היה מהפעילים הבולטים במחאת תושבי שדרות נגד ירי הקסאמים. במסגרת זו הקים את המטה לביטחון שדרות. בשנת 2008 התמודד לראשות העיר מול דוד בוסקילה ואחלמה פרץ (רעייתו של עמיר פרץ),אך לא זכה בבחירות. בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו ב-2013, התמודד על ראשות עיריית שדרות ונבחר.

פרויקטים מעניינים: "מתחילת הקדנציה הראשונה שלי בניתי חזון להפוך את העיר שדרות מעיר בהישרדות לעיר בהתפתחות. במשך כל השנים פעלתי ללא לאות לשם כך. היום ב"ה רואים את התוצאות. העיר עם כ-5,000 יחידות דיור חדשות ושש שכונות חדשות, פארקים ענקיים, השקעה גדולה בחינוך, רשת מועדונים לקשישים, פעילות קהילתית ענפה ופסטיבלים. עיר מאוד חמה, משפחתית, קהילתית ויפיפייה".

"כמו-כן, בכל תקופת כהונתי כראש העיר הבטחתי לסייע לכל תושב, שכסף לא יהווה מכשול בדרך ללימודים והצלחה. האתגר הנוסף שחלמתי והצבתי לעצמי הוא לבנות מעונות סטודנטים בתוך העיר, שיציבו רף גבוה של סטנדרט בנייה, שיהיו נגישים, מסובסדים והכי חשוב חלק מקהילת העיר. אני מודה להקב"ה שהצלחתי להגשים את החלום. בהתרגשות גדולה חנכנו לפני כחודשיים את מבנה המעונות החדש שלנו. מבנה מדהים, מיוחד וחדשני שהוקם במרכז העיר ומציב את הסטודנטים בלב ההוויה של העיר".

אדם מהענף שהשפיע מאד: "בשנתיים האחרונות לחייו של אבי, דוד דוידי, הוא התנדב בבנייה בישיבת הסדר בשדרות, שם הייתי המנכ"ל. יצקנו יחד את השבילים בישיבה ועוד כל מיני פרויקטים בבינוי ופיתוח. אבא לא זכה לראות אותי ראש עיר, אבל אני מרגיש שהוא כל הזמן איתי ואני משתדל ללכת בדרכו".

אירוע שהשפיע על הקריירה: "ההחלטה שעל אף מבצע צוק איתן, בחרנו להניח אבן פינה לשכונת המוסיקה, כשבוע לאחר סיום המבצע. אפילו שכולם היו סקפטיים ולא האמינו בנו, הצלחנו לשווק 5,000 דירות במקום. ברוך השם רק ממשיכים להתפתח ולגדול".

יעדים לעתיד: "להביא משפחות נוספות לעיר, לחדש שכונות ותיקות, לגרום לכך שתושבי שדרות ייהנו מרווחת חיים טובה שיש לעיר להציע ולהפוך את העיר שדרות לבירת הנגב המערבי".