תחילת הדרך: את ניסיונו המקצועי רכש בעבודה ראשונה שעשה בחברה לניהול פרויקטים של אבי קמר. הפרויקט הראשון והמשמעותי שעשה בחברה הוא שיפוץ השקם המיתולוגי ברחוב אבן גבירול בתל אביב. בהמשך עבד בחברת ניהול פרויקטים '"ברן רביב", במסגרתה עסק בהקמת פרויקטי בינוי עבור רשת הקואופ וקופת חולים מכבי.
התחנה הבאה היתה בחברת ניהול הפרויקטים '"אדן הנדסה", שם עבד כ-12 שנה ונחשף  לעבודה נרחבת ומקיפה בכל תחומי הענף, מגורים, משרדים, מלונאות, מסחר, יקבים ותשתיות.
טוויסט מקצועי עשה אופיר כשהתמנה לסגן מהנדס העיר קריית אונו. שם כיהן במשך שנתיים, צעד שהרחיב עבורו אופקים מבחינת העשייה וההתנהלות הציבורית. בהמשך כיהן כ-6 שנים כמהנדס חברה ראשי בחברה היזמית "קרסו נדלן בעיר" והיה אמון על הקמת פרויקטי יזום במסלול תמא 38/1.  תחנות נוספות בדרך היו מהנדס חברה ראשי בחברה היזמית  ארזים (אורון נדל"ן כיום) מקבוצת אורון השקעות ובהמשך, מהנדס חברה ראשי בקבוצת נתנאל גרופ  במשך כ-3 שנים.
כיום מכהן אופיר כמהנדס חברה ראשי בחברה היזמית "קבוצת רייק" בבעלות היזם יוסי רייק ,כאשר התחבר מאוד לד.נ.א של החברה. מדובר בחברה בוטיקית המקימה פרויקטים של התחדשות עירונית בעיקר בעיר תל אביב, חולון, בת ים, אזור הצפון וירושלים.

פרויקטים מעניינים: אחד הפרויקטים הייחודיים הזכורים לאופיר הוא הקמת יקב שלב א' של חברת  יקבי ברקן בקיבוץ חולדה ובהמשך הקמת שלב ב' ושלב ג' של הפרויקט. "מדובר בפרויקט בהיקף של 10,000 מ"ר ובהיקף כספי של כ-50 מיליון שקל. "אני לא מבין בהקמת יקבים (אפילו יין לא שותה), אך בפרויקט הזה למדתי, שאם אני שואל את השאלות הנכונות ומבין את סדר התנהלות הדברים, אני יכול לנהל כל פרויקט הנדסי בעולם. שלב א' של הפרויקט הסתיים בהצלחה לפני תקופת הבציר ולפני הלו"ז המתוכנן."
פרויקט נוסף, הוא הקמת שלושה מבני מגורים עם חניון משותף בגוש הגדול בתל אביב בהיקף של כ-15,000 מ"ר ובעלות של עשרות מיליוני שקלים עבור חברת יסודות יניב. "היזם באחת מישיבות האתר החליט לנקוב בתאריך שרירותי של ה-15.4.07 כיעד סופי לקבלת טופס 4, יעד המשקף תקופה של 6 חודשים בלבד. כדי לעמוד במשימה תכננו את כל הפרויקט בהצבת לו"ז מוגדרים לכל שלב בפרויקט ואכן, לא יאומן, הצלחנו לקבל טופס 4 חתום בדיוק בתאריך  15.4.07".

חברים מהענף: המהנדס נדב יפה, סמנכ"ל הנדסה בקבוצת ראדקו, המהנדס עידן שמש מבעלי חברת ע.שמש ניהול פרויקטים.

אנשים שהשפיעו עלי: "בראש ובראשונה המהנדס יוסי אברהם, הבעלים בזמנו של חברת ניהול הפרוייקטים "אדן הנדסה". יוסי הטמיע בי את הירידה לפרטים בטיפול בפרויקט ואת החשיבות לשביעות רצון של מזמין העבודה. יוסי האמין בי לאורך כל הדרך  ושלח אותי ללימודי הנדסה ע"ח החברה במקביל לעבודתי בחברה".
שני אנשים נוספים הם מנכל קרסו נדל"ן, דן פרנס ומנכל קרסו נדל"ן בעיר, חמי שאול. "משניהם למדתי את דרך הניהול השקטה והלא כוחנית אשר יוצרת הזדהות עם ערכי הארגון ומחויבות".

יעדים לעתיד: להמשיך לקדם את צבר הפרויקטים בקבוצת "רייק".