תחילת הדרך:  את דרכו המקצועית החל בעיריית ירושלים כבוחן רישוי בנייה. שם למד את רזח המקצוע, מה זה מקרקעין, מה מותר לבנות, מה הכללים ומה הפרוצדורה. בהמשך כיהן כממונה על היטל השבחה בעירייה. לאחר 15 שנים בעיריית ירושלים מתוכם 10 שנים בתפקיד הממונה על היטל השבחה והשמאי העירוני, החלטתי לצאת לשוק הפרטי.

ההצלחה בשוק הפרטי האירה לו פנים, אך המגזר הציבורי והאפשרות להשפיע דיברו אליו יותר ותוך זמן קצר מצא עצמו מתמודד וזוכה בתפקיד שמאי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ולאחר מכן מנהל מרחב עסקי ירושלים ברמ"י. לאחר תחנה נוספת בשוק הפרטי שנמשכה שלוש שנים החליט לחזור שוב למגזר הציבורי, התמודד ונבחר על ידי ועדת איתור בראשות שרת המשפטית אילת שקד לתפקיד השמאי הממשלתי הראשי.

פרויקטים מיוחדים: במסגרת תפקידו אחראי אוהד על כלל השומות ושירותי השמאות עבור הממשלה (כ 30 משרדים ויחידות ממשלתיות שונות) , חבר במועצת שמאי המקרקעין ומהווה הרגולטור על תחום שמאות המקרקעין במדינת ישראל. כמו-כן בתפקידו הוא חבר הוועדה המייעצת לשר המשפטים בעניין מינוי שמאים מכריעים ושמאי פינוי בינוי, חבר בוועדות ההשגות על שומות מטעם רמ"י ופיצויי הפקעה, מפרסם קווים מנחים מקצועיים, מוביל את התקינה השמאית ומפרסם סקרים מקצועיים.

"במסגרת תפקידי פעלתי לקידום מקצוע השמאות שיהיה מקצועי ואיכותי יותר, לטובת כל הנעזרים בשמאי מקרקעין בישראל. בכלל זה קידמתי תכנית לימודים חדשה לשמאות מקרקעין,

יצרתי קווים מנחים ותקינה שמאית לעדכון או חידוש הנחיות מקצועיות בתחומים משמעותיים, לכלל שמאי המקרקעין בישראל ופעלתי לקידום השמאים באגף גם ברמה המקצועית וגם מבחינת שכרם, כך שניתן יהיה להשיג כח אדם מעולה שייתן את השירות הטוב שמגיע לאזרחי ישראל".

אדם שהשפיע עלי: "אמא שלי, יונה עיני, שתמיד האמינה בי, ופעם, לאחר השירות הצבאי, כשהייתי אחראי על כ-100 מאבטחים במוזיאון ישראל, אמרה לי: 'זה אמנם יפה ומרשים, אבל אתה יכול להיות נשיא המוזיאון, ולא רק מי שאחראי על אבטחת המוזיאון'. כשסיימתי את לימודי שמאות מקרקעין, בשנת 1997, אמרתי לראש החוג דאז, במכללה למנהל בירושלים – "אני אהיה השמאי הממשלתי הראשי". חלפו 20 שנה והתמניתי לתפקיד".

אדם נוסף שהשפיע עליו הוא חמו, פרופסור אליעזר יפה, ז"ל. "הוא נטע בכולנו את המשפט: "החיים הם הלוואה, שיום אחד נאלץ להחזירה בתוספת ריבית. הריבית היא לעשות את העולם מעט טוב יותר מזה שנכנסנו אליו". מאז, ששמעתי את המשפט הזה לראשונה, הוא מהדהד בתוכי ואני מנסה לקיימו בכל צעדיי ולהנחילו לילדיי".

התנדבות: "מאז שנת 2006 אני מתנדב כחבר וכסגן יו"ר הנהלת האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, שלימים שינתה את שמה ל"עוגן" ואף הפכה לקבוצת "עוגן". את האגודה הקים חמי, פרופ' אליעזר יפה בשנת 1991, כדי לסייע לעולים חדשים, שעלו בהמוניהם באותה תקופה. מאז "עוגן" נתנה הלוואות בסך כולל של למעלה מ 1.8 מיליארד שקל וכיום היא קבוצה של חמישה גופים ייחודיים וחלוציים בתחום אשראי חברתי ואספקת שירותי ליווי ומנטורינג, ללא כוונת רווח".

יעדים לעתיד: "תפקיד השמאי הממשלתי מוקצב ל 6 שנים, ואני אמור לסיימו בסוף חודש יוני 2023. בשלב זה, מעדיף להשקיע את מרצי בתפקיד הנוכחי".