תחילת הדרך: אבירם הגיע מתעשיית ההיי-טק כמהנדס תוכנה ותעשייה וניהול. הוא החל לעבוד בחברת 'טלרד נטוורקס' ובהמשך הקים חברות סטארט-אפ בתחום התקשורת החכמה. את עבודתו בתחום הטכנולוגיה חתם בחברת 'נס טכנולוגיות', מהמובילות, הוותיקות והגדולות בישראל.

ב-2003 נכנס לפוליטיקה. הוא עמד בראש תנועה עצמאית שנקראה "תדמית" שהוקמה עם חבריו וביקשה לקדם את העיר. בסיבוב הראשון בבחירות 2003 קיבלה התנועה בראשותו 32% מהקולות ובסיבוב השני ניצח שקיבל כ-70% מקולות הבוחרים.

בבחירות שנערכו ב-2008 נבחר שוב לראשות העיר וכן נבחר בפעם השלישית בבחירות 2013. בבחירות 2018 זכה בקדנציה רביעית רצופה לאחר שקיבל 50.9% מהקולות – יותר מסך כל קולות שלושת המועמדים שהתמודדו מולו.

פרויקטים מעניינים: הפעולה הראשונה שנקט עם מינויו ב-2003 הייתה הפיכתה של העיר קריית גת מעיר פריפריאלית נחשלת פיננסית ותדמיתית  לעיר אטרקטיבית למגורים השואפת לאיתנות כלכלית. עיר המבוססת על הכנסות עצמיות יציבות ומתן שירותים מהמתקדמים ומהמובילים בכל התחומים בארץ. ואכן מעירייה עם גרעון אדיר בשנת 2003 דורגה עיריית קריית גת בשנת 2011 ע"י bdi  בין 12 הערים האיתנות פיננסית והראשונה מבין הערים בדירוג סוציואוקונומי 4. במשך שלושת השנים האחרונות היא מהערים האטרקטיביות ביותר למגורים עבור משפחות צעירות ולתעשייה עבור חברות בינלאומיות.

"אחת המשימות שלי היתה למצב את קריית גת כעיר חזקה, לכן המאבק העיקרי שלי היה להפסיק לסבסד את המועצות האזוריות במאות מיליוני שקלים, שנגסו ב-60% מההכנסות שהתקבלו מהפארק. המאבק נמשך 18 שנה ובסופו הוחלט שנקבל את מרביתן המוחלט של התקבולים מהפארק. כיום, העיר קריית גת משמשת עוגן למועצות האזוריות לכיש, שפיר ויואב ומעניקה להן שירותי חינוך, תרבות וספורט. לאחרונה התחלנו גם לתת שירותים לילדי קריית ארבע שבמקום לנסוע לירושלים לקבל שירותים מגיעים אלינו".

אבירם רווה נחת מקצב התפתחות העיר. "בשנת 2030 היקף האוכלוסייה בעיר יגיע ל-250 אלף איש. היום אוכלוסיית העיר מונה 70,000 איש ויש עוד 20,000 שמחכים לדירות. קצב ההתפתחות של העיר הוא מטורף בכל קנה מידה. עשינו הסכמי גג, בונים מוסדות חינוך בהיקפים מסחררים, בונים בלי הפסקה ועושים מימוני ביניים מטורפים עד שנקבל מימון מהמדינה. אנחנו לא שוקדים על השמרים וממשיכים לפתח ולהרחיב את פארק התעשייה ופועלים לצרף עוד ועוד חברות ישראליות ובינלאומיות".

קריית גת מובילה גם בתחום ההתחדשות העירונית. כבר לפני עשור הוקמה החברה העירונית "יפתח" המתמקדת בקידום ההתחדשות העירונית בכל רחבי העיר באמצעות מיפוי כל השכונות הוותיקות בעיר. היום פועלת חברת יפתח אל מול עשרות היזמים הפועלים בעיר באמצעות מסלול הרשויות על מנת ליתן מעני התחדשות עירונית אופטימאליים מבחינה אורבנית.

אדם שהשפיע מאוד: "מי שמהווה עבורי מודל לחיקוי הוא ראש הממשלה הראשון של ישראל, דוד בן גוריון. הוא היה חשוף למכשולים וקשיים רבים אבל עשה מעשה והכריז על מדינה. כך אני רואה את הדברים בבחינת 'קום, עשה' ולא 'שב, אל תעשה'. לא לפחד, הקב"ה יעזור. בגישה הזו יש הרבה קשיים אבל היא מרתקת באופן בלתי רגיל".

שני חברים טובים מהענף: "התרשמתי מאד מחברת גינדי החזקות, הראשונה שנכנסה לכרמי גת, היא פרצה את השוק שלנו. אני מעריך את צוות החברה והחשיבה האסטרטגית שלהם".

ערן רולס, אותו הכרתי לראשונה עוד שהייתי בהיי-טק בכנס שערך בגני התערוכה. לימים שהייתי ראש עיר הוא סייע לי כשהציע לי לקחת חסות לכל הכנס שקיים ב-2013. זו הייתה עצת זהב".

פעילות התנדבותיות: "אין לי כ"כ זמן להתנדב אבל אנחנו העיר הראשונה שהקימה לפני 12 שנה אגף שכל כולו נגישות וצרכים מיוחדים. אנחנו בין העיריות הבודדות שזכו בפרסים של נגישות ישראל. על זה שמחתי".

יעדים לעתיד: "להמשיך ולהפוך את קריית גת למרכז החדש של ישראל. בשנת 2003 הקמתי רשימה בשם "תדמית" במטרה להפוך את קריית גת לעיר אטרקטיבית למגורים וברוך השם אנחנו צועדים בכיוון הזה בבטחה, להיות המרכז החדש של ישראל. בהתחלה זה נשמע דמיוני.  היום בחסדי השם כולם כבר מבינים שזה אמיתי והמשקיעים בכל התחומים נוהרים בהמוניהם כמו גם המשפחות הצעירות המשוועות לגדל ולחנך את ילדיהם במקום".