תחילת הדרך: במשך 25 שנה מילא תפקידים ניהוליים בכירים במגזר הציבורי ובעיקר במגזר הפרטי. שימש כסמנכ"ל , משנכ"ל מנכ"ל יושב ראש ועכשיו שוב מנכ"ל. עבד עם 6 שרים ושני ראשי ממשלה, בארץ ובחו"ל.
הקריירה המקצועית של פרידמן החלה בשנות ה-20 לחייו, אז החל לעבוד במשרד ראש הממשלה בעיקר בהעלאת יהודים מרוסיה ואתיופיה. בהמשך מילא תפקידים בכירים בשירות המדינה במשרד החוץ ומשרד ראש הממשלה.
במסגרת תפקידיו מונה גם למשנה למנכ"ל עיתון מעריב במשך ארבע שנים והיה מעורב בקידום ופיתוח חברות הזנק, סטארט-אפ וליווה את מכירתן והנפקתן של שלוש חברות.
פרידמן עמד במשך שנים רבות בראש חממת 'מעיין וונצ'רס' ו'קפיטל פוינט', מונה כדירקטור בחברת 'רוסטה גרין' שהתמחתה בתחום הנדסה גנטית של צמחים, היה ממשקיעה הראשונים של חברת 'ריתמיה' ושימש כיועץ למנכ"ל החברה עד למכירתה. כמו-כן, היה מעורב בהקמת חברת הביו-טק 'אורמד' הנסחרת בבורסה בניו יורק ותל אביב וכן כיהן כדירקטור בקבוצת 'אירדיום' המעניקה שירותי תפעול לכלי טיס בלתי מאוישים.פרויקטים מעניינים: בין שלל תפקידו בעודו בן 42 מונה על-ידי שר החינוך שי פירון דאז ליו"ר החברה למתנ"סים הארצית, תפקיד אותו מילא בהתנדבות. פרידמן הוביל את תוכנית ההבראה של החברה והוריד את גירעונה מ-84 מיליון ש"ח לפחות מ-10 מיליון שקל. תקציב החברה גדל ביותר מפי 3 לקרוב למיליארד שקלים וכ-50 מתנ"סים חדשים נפתחו מאז תחילת כהונתו.
אדם מהענף שהשפיע מאוד: אביו, צבי פרידמן. "אבי עבד בהתאחדות הקבלנים במשך 20 שנה ובענף הנדלן עבד 40 שנה. גדלתי עם הענף מילדותי ומצוקות הענף ואתגריו ליוו את חיי".
אירוע שהשפיע על הקריירה: יציאה לרוסיה ולאתיופיה לתפקיד במשרד רה"מ בשנות העליה הגדולות.
פעילות ציבורית/התנדבותית: במשך שבע שנים כיהן כיו"ר חברת המתנסים בהתנדבות והוביל את החברה מגירעון גדול וחשש לסגירה לאיזון תקציבי. כמו-כן שימש מורה לתנ"ך במכינה קדם צבאית וכתב את הספר "ביום בו תקרא לי אבא", המספר את גידולו של בנו, אברומי, המאובחן כאוטיסט.
יעדים לעתיד: "להחזיר את משרד השיכון והבינוי להובלת הענף, תוך תיקון עיוותים שהשפיעו לרעה על השוק בשנים האחרונות תוך דאגה למתן קורת גג ראויה לאזרחי מדינת ישראל".